било кој од овие термини работа за вас

На АС, веројатно исто така познат како "оние серковци" од страна на некои членови на iGaming заедница, е затегнување на нивната веќе строги правила за онлајн реклами за виртуелни казина, картичка соби и bookies.Организацијата веќе можат да изрекуваат санкции за е-пошта нуди, pop-up прозорци и пребарување огласи, и сега ќе се дозволи и понатаму да се санкционираат некомпатибилни бизниси – оди толку далеку, како да ги пласираат своите сопствени реклами во местото на некомпатибилни казино, нешто познато во индустријата како "дик се движи." Рекламирање специјалист Јован Enser кажува GamblingCompliance.com дека овој потег ќе биде во голема мера ineffectual против странски даватели на услуги, но, ќе предизвика проблеми за компании со седиште во велика БРИТАНИЈА било кој од овие термини работа за вас. "Она што може да се случи е ако велика БРИТАНИЈА букмејкер, регистрирани оф-шор, е да се прави нешто непослушен на свој веб-сајт, АС може да се закануваат да го блокира оператор за пристап до велика БРИТАНИЈА медиумскиот простор", рече тој.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre било legit онлајн покер сајтови.