партија покер Spielen Ohne преземете

32Red и Шкотски Premiership гиганти Ренџерс го најави ова утро продолжување на нивната успешна партнерство, кој ќе се види Kindred во сопственост 32Red продолжи да биде Ренџерс кошула спонзори за уште 2 години партија покер spielen ohne преземете. 32Red првиот спонзорирани Ренџерс врати во 2014 година, кога Ренџерс беа во процесот на качување назад до шкотската Лига, откако клубот во 2012 година се деградиран unceremoniously да Шкотскиот 4-то ниво откако клубот е многу јавен банкрот.Нов договор со Ренџерс фудбалски клуб, ќе видите Гибралтар врз основа и UKGC лиценцирани онлајн казино се прошири нивната асоцијација со Шкотскиот гиганти 7 последователни сезони и до крајот на 2020-2021 сезона партија покер предат и да одат. 32Red во текот на последните десет години беше многу активен во спонзорирањето на фудбалски тимови, и северно и јужно од границата.Како и Ренџерс, 32Red во моментов, исто така, спонзор на англискиот Фудбалски Лига страни Дерби Каунти, Лидс Јунајтед, Aston Villa, Middlesbrough и Престон Северна Крајот.Во минатото тие, исто така, е принципот спонзор на Swansea Градот и Crawley Town.Зборувајќи за проширувањето на 32Red договор, Ренџерс Управниот Директор, Стјуарт Робертсон, рече: "Ние сме среќни да продолжи нашата врска со 32Red за наредните две сезони.Тие се лојални поддржувач и партнер на клубот од 2014 година и ние сме задоволни што нивниот бренд ќе продолжи да биде на насловната на нашите кошули." Додека Нил Bandbury, Генерален Директор на Kindred Група додаде: "32Red е партнерство со Ренџерс е многу корисна за нашиот бизнис и ние сме возбудени да се прошири дека здружението повторно.Во 32Red, ние сме посветени да reinventing спортски спонзорства модел, така што придобивките на целата заедница.Продолжување на нашите односи со Ренџерс ќе си дозволат ни се во уникатна позиција да даде поддршка на локалната заедница и оние кои треба тоа најмногу преку иницијативи како "Биг Спијат Надвор" кој помогна да се fundraise за Глазгов е бездомници." Само пред две недели Casinomeister Вести пријавени на фактот дека 32Red имав инвестирано во Дерби Каунти Заедница Доверба, последователно финансирање на нивното ментално здравје програма, Тим за Разговор.Понатаму publicise продолжување на договорот помеѓу 32Red и Ренџерс, поранешен SBS Војник и сега ѕвезда на Канал 4 е САС Кој се Осмелува Победи, А Мидлтон, е снимен примање Ренџерс кошула, со 32Red брендирање, од Шкотскиот радиодифузер и комичар Ewen Камерон партија покер предат и да одат гребло. Kindred е Bandbury, исто така, и понатаму коментираа за продолжување на партнерството со Ренџерс со која се наведува: "Steven Gerrard е термин како менаџер на почетокот на сезоната, а Premiership наслов понудата и враќање на Европскиот фудбал е точно можност видовме врати во 2014 година и ние со нетрпение очекуваме да многу повеќе возбудливи денови и ноќи во преполна Ibrox, како и оние што биле уживање во оваа сезона партија покер спин и gos. "Ние исто така би сакал да ја искористам можноста да се заблагодарам на сите вработени во Ренџерс, за нивната поддршка во текот на последните пет сезони и ние сме возбудени да се види каде во следните две земе нас." Симон Рајт е и играч и набљудувач на онлајн казино индустрија за над 15 години.Неговото познавање на онлајн казино индустријата – за да ја вклучите спортски е масовна.Не многу луѓе имаат искуство или неговото знаење за онлајн коцкање.Неговото поклонување на фудбалот е исто така забележано.Тој има насликано неговата куќа сина (Chelsea) и иритира неговите соседи со локалните фудбалски песни на играта дена. deerfoot ин и казино роденден.