казино во целиот свет

Tosoc заработил $околу 77 000 казино во целиот свет. $10,000 казино сите раси бул продажба. Во денешниот пазар, што е $1,000 за Високо Возен гениј како Haxton.Тој беше во.И.Тој победи.Ајде да видиме како го правел тоа.Патувањето до Врвот 54 учесници се приклучи Haxton во настанот.На крајот од Ден 1, имавме конечната табела на шест.Конечна Табела Пласман Седиште 1: Dominik Nitsche – 4,980,000 Седиштето 2: Рајан Tosoc – 3,025,000 Седиште 3: Maurice Hawkins – 1,025,000 Седиште 4: Cary Katz – 830,000 Седиште 5: Исак Haxton – 1,775,000 Седиште 6: Андреј Robl – 4,865,000 На оние кои се во потрага за некој настан победи, само Cary Katz и Андреј Robl некогаш играл оваа игра пред, со Robl повеќето искусни, има играно играта во Азија парични игри казино во целиот свет. Hawkins двојно уште еднаш, директно преку директно, а потоа часовници престана темпирана 2 парче toaster екстра широк слотови. Robl, кој е добар влог за да се barnacled за неговото седиште се до горчливиот крај, беше надвор заработка $55,000. Hawkins возвратија како вистински шампион тој е да се заземе води, и тогаш Haxton двојно во предност AJ>QQ. Nitsche погледна надолу за да ја видите џеб дигалки пред притискање за 1,440,000, и Haxton нарекува со џеб десетици. Dominik Nitsche – $33,000 (60) Покер Мајстори Табла – Брендон Адамс – 510 поени – Исак Haxton – 480 – Дејвид Peters – 300 – Кит Lehr – 300 – Jared Jaffee – 210 – Џонатан Depa – 210 – Брајан Зелена – 210 – Cary Katz – 210 – Maurice Hawkins – 210 Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre 2 парче toaster со долго слотови. Katz limped во тенџере со KQhh, Haxton се пресели сите-во, држејќи AdTc и Katz направи повик.Покер Централна сопственикот го презеде водството по flopping еден пар на квинс, но Haxton претвори кец и rivered десет за да се елиминира човекот одговорен за преродба на високо удели турнир во покер во Лас Вегас.Андреј Robl Елиминирани во 4-то Место.Повеќето искусни Кратко-Дек играч, левото колено.По паѓање на кратко, Robl направи потег држи T9o, и Рајан Tosoc направи повик со QJo 2 парче широк слот toaster австралија. Cary Katz Елиминирани во 5-то Место.Тогаш сме изгубени Г-дин АРИЈАТА 2 парче toaster долго слотови.