забрана си од коцкање велика британија

Мајкл Чен, човекот кој ја водеше Круна Установи' push во Кина, наводно, го остави Џејмс Пакер е казино компанија по апсењето на 18 вработени и соработници на копното, минатата година.Во октомври, копното Кинески власти, уапсени 18 Круна членови на персоналот, вклучувајќи три Австралиски државјани, од обвиненија за промовирање на коцкање активност на Круната казина на Кинески Вип.Досега, еден staffer е пуштен на слобода, додека другите се чека судење за како-уште ненаведени цени.Чен не беше меѓу оние кои се фатени во напади на копното, но Круната извршниот беше, наводно поставени на "постојана заминат" по апсењето, според ABC Четирите Агли програма.Неговата Скопје страница покажа Чен, кој беше Круна Установи' претседателот на меѓународниот маркетинг, ја напушти компанијата во Март по повеќе од пет години на служба.Извори запознаени со ова прашање, изјави Австралискиот Финансиски Видиш дека Чен беше зад Круна е одлуката "да се вклучат повеќе директно со Кинески висока ролки, наместо да се оди преку традиционалните junket канал" среде Пекинг владата crackdown на корупцијата.Чен стратегија вклучени формирање на тим на копното, кои ќе го донесе високи ролки да Пакер е казина во Мелбурн и Перт, според извештајот.На неговиот Скопје профилот, Чен рече дека неговата работа со Круна вклучени зачнување и водечки "трансформација да се модернизира и professionalize high-end integrated resort продажба и маркетинг.Иницијативи [која] се дадоа четири последователни години на рекордни резултати", истакнувајќи дека тој е одговорен за повеќе од$1 милијарди долари во приходи.Чен шеф беше Џејсон О ' конор, Круната е на главата на Меѓународните ВИП, кој беше меѓу оние кои беа уапсени во Шангај.О ' конор се одржа во Шангај, центри за Притвор со две други Австралијци се вработени од страна на Круната, Пан Дан и Џери Xuan.Чен беше најновите Круна извршен да се намали врски со Џејмс Пакер компанијата.Во јануари, Роберт Rankin спуштил како Круна претседател, проследено со главен извршен Rowen Craigie, кој остави на крајот на февруари забрана си од коцкање велика британија. Rankin е vacated претседател седиште на Круна е исполнет од страна на Џон Александар, долгогодишен близок на Пакувачот семејство.Џејмс Пакер, исто така, се врати на одборот повеќе од една година по откажувајќи неговото седиште да се фокусираат на казино групацијата на меѓународни проширување можности.Сепак, кризата во Кина има побарано Пакер во продажба надвор од неговите Macau заеднички потфат, Melco Круна Забава, и откажувајќи се планира да се изгради казино во Лас Вегас.На милијардер бизнисмен, сепак, се уште е во потрага за да учествуваат во развојот на казино во Јапонија.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre забрана си од коцкање сајтови.