онлајн казино коцкање во сад

На Хендерсон Градскиот Совет во вторник одобри барањето од Бојд Игри Корп да се направи игри и алкохол лиценци за Eldorado Казино nonoperational.Тоа значи дека Водата Улица сопственост, прв беше отворен во 1961 година, ќе остане затворена, еден од трите Бојд својства во Јужниот дел на Невада shuttered како резултат на coronavirus пандемија.Советот гласаше едногласно за барањето, како дел од негова согласност агенда.Мишел Rasmusson, заменик претседател на регулаторната усогласеност со Бојд, напиша писмо барајќи nonoperational статус на Хендерсон Град Менаџер Ричард Дерик на 15 јули онлајн казино коцкање во сад.
Портпарол на Бојд референцирани на компанијата 28 јули заработка повик кога запрашан за коментар.Би можеле да останат затворени до јуни 4, Додека барањето овозможува казино да имаат nonoperational статус и остануваат затворени преку јуни 4, компанијата службени лица означена во заработката повик дека тоа е неизвесно кога три Бојд properties — Главната Улица Станица, Eastside Фабрика и Eldorado — ќе се отвори.Референцирање Главната Улица Станица во центарот на Лас Вегас, Бојд извршен ДИРЕКТОР Кит Смит рече дека во конференциски повик со инвеститори клиент побарувачка ќе диктира кога повторно отворање на казината предизвик тоа canl казино bonusu. "Другите две се помали својства, и тоа е барање-врз основа на пресметка на наша страна", изјави Смит во повикот бесплатни бонус veren казино siteleri.

"Па откако побарувачката почнува да ги собереш, и во центарот на градот, како и околу две помали својства, тоа е кога ќе се види ни отвори оние.Ние немаме било кој датира токму сега." Казино, реновиран во 1997 и 2007 година, има 30.000 квадратни метри со повеќе од 400 слот машини, кено и бинго салони и sportsbook.Тоа беше затворена Март 17, кога Gov предизвик тоа canl казино игра. Стив Sisolak наредил сите на државната казина, за да се затвори, како средство за намалување на ширењето на романот coronavirus.Неколку казина повторил јуни 4, и многу други имаат постепено ја повторил од тогаш. бесплатни бонус veren покер siteleri.