рулет или блек џек подобро шансите

Искусен игри извршен ангажирани да продолжи подигање на наградуваниот стандарди низ нови и постојни пазари на 5-ти ноември, 2018 – Водечките спортски обложувања и игри технологија снабдувач SBTech ангажиран искусен игри извршен Jeremie Кантер како својот нов Главен Службеник за Усогласеност.Кантер има повеќе од 14 години' B2B и B2C искуство во индустријата за игри низ високи согласност, регулаторните прашања, развој на производот и оперативни улоги.Тој го помина поголемиот дел од својата кариера со Playtech, вклучувајќи управување со компанијата B2C и мрежни услуги за усогласеност функцијата.Врз основа на Isle of Man заедно, и известување за, SBTech извршен ДИРЕКТОР Ричард Картер, Кантер ќе биде одговорен за продолжи да расте и да се одржува високо ниво на усогласеност преку SBTech е глобален бизнис вклучувајќи широк спектар на новите и постоечките пазари во која што продавала своите водечки производи и услуги.Како SBTech е Главниот Службеник за Усогласеност тој ќе управуваат, подобрување и спроведување на нови и постоечки алатки, процедури и процеси за да се обезбеди одржливоста на бизнис модел низ целата негова производ портфолио, работењето со меѓународни регулатори на двете зајакне и да го прошири компанијата глобалната регулирани присуството на пазарот.Ричард Картер, извршен ДИРЕКТОР, SBTech, рече: "Jeremie е фантастичен прилог на сениорскиот тим и јас сум воодушевен да се биде во можност да се донесе hm на одборот.Неговото искуство во поставување на највисоки стандарди е можно, неговиот прецизен пристап за поттикнување и спроведување на најдобрата практика и навигација некои од најкомплексните прашања во индустријата ќе биде од витално значење како што продолжуваат да започне во ново регулирани и регулирање на пазарите." Jeremie Кантер, Главниот Службеник за Усогласеност, SBTech, рече: "јас сум воодушевен да се приклучат SBTech и веќе го знае тимот и по многу години во индустријата рулет или блек џек подобро шансите. SBTech веќе поставува репер кога станува збор за усогласеност и јас сум со нетрпение очекувам да предизвикот на подигнување на оние стандарди на уште повисоко ниво во бизнисот е водечка технологија, алатки и процеси рулет orientable у cabine туш. "Согласност е двигател на одржливо и значително растечки бизнис и постигнување на уште повеќе успеси, и јас сум многу возбуден со плановите на компанијата има за иднина" рулет оу машина sous. SBTech дополнително го зајакна својата позиција како водечки провајдер на обложување и игри решенија во регулирани пазари со освојувањето на престижната Иновација на Годината награда на Коцкање Согласност Глобалната Регулаторна Награди 2018 разликата помеѓу школки казино и школки oreganata.

Признавање на повеќето напредни размислување компании кои се најдобро подготвени за влијанието на новите прописи, судии, рече наградата беше кредитна на работа SBTech има изведено во спроведување на иновативни процеси за подобрување на усогласеноста низ регулираните надлежности и својот мрежен оператор.За повеќе информации, ве молиме контактирајте: Плоштадот во Воздухот Комуникации Џејмс Bennett +44 (0) 20 3586 1982 [email protected] За SBTech SBTech е глобален лидер во omni-канал спортски обложувања и игри, со повеќе од 1.100 сервисни вработени во девет канцеларии во светот.Од 2007 година, групата го разви индустрија најмоќниот онлајн спортски обложувања и казино платформа, служат licensees во повеќе од 20 регулирани пазари разликата помеѓу провери и повик во покер. SBTech е клиенти вклучуваат многу од светската премиер обложување и игри оператори, државни лотарии, земјиште базирани на казина, коњ тркачки компании, и igaming start-ups-от.Групата обезбедува високо флексибилни обложување и игри решенија за клиентите во потрага за исклучителни configurability и најбрзиот пат до пазарот, надополнет со докажан бизнис интелигенција и известување способности.На SBTech понуда вклучува и неговата лесна sportsbook, Chameleon360 igaming платформа, успеа услуги, на имотот sportsbook и omni-канал решенија кои обезбедуваат играчи со постојан пристап до спортски и казино производи низ сите интернет, мобилни и малопродажните канали.Поддржани од страна на неспоредливи експертиза во тргување и управување со ризик, стекнување и CRM, и највисоките стандарди на регулаторната усогласеност, SBTech партнерите постојано се постигне брз раст, зголемена бренд лојалност и евиденција на приходите.За повеќе информации, посетете ја: www.sbtech.com Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre разликата помеѓу класа 2 и класа 3 слот машини.