разликата помеѓу класа 2 и класа 3 слот машини

Вајт, професор по економија на Универзитетот Њујорк е Стерн Школа за Бизнис.Иако законот е долго на книги, тоа беше ретко се спроведуваат.Во 2003 година, на пример, не еден човек беше обвинет за прекршување на тоа.Но од 2007 година, 57 компании имаат платено комбинирано $4.1 милијарди долари за да се реши корупцијата трошоци.Минатата година, имаше 16 корпоративни случаи и 18 нови индивидуални обвинетите, според ЗПСКД се Вари, објавени од страна на New York закон фирма Shearman & Фунта LLP.Зголемувањето на Странски Коруптивни дејства случаи, што почна во текот на Џорџ Буш администрација, често е поврзана со Sabanes-Oxley Act во 2002 година, која беше усвоена во реакција на голем број на големи корпоративни скандали, вклучувајќи ги и оние на Enron Корп и WorldCom разликата помеѓу класа 2 и класа 3 слот машини.

и германски регулатори за да го решат случајот.Индивидуална кривична пријава се уште се во тек против осум поранешни Siemens директори и изведувачи кои беа обвинети во сад во декември.Осум се обвинети за плаќање на $100 милиони за да се на високо ниво, Аргентинецот функционери да ја освои $1 милијарда договор да се направи национален идентитет картички.Иако ниту еден од оние наводни нелегални активности се случи во сад, германската компанија активности во Аргентина се уште да падне под јурисдикција на U век казино st алберт ресторан. Okada е поднесување во U век казино st алберт новогодишната ноќ. законите против корупција може да поздравниот врати на Дин Места.Поради тоа, компанијата се повика по правило дозволуваат тоа да го исфрли акционери или директори кои може да се најдат несоодветни од страна на регулаторите.Во тужбата поднесена понеделник, Okada е адвокати рече федералниот суд е соодветното место за правна битка, бидејќи "сите покренати прашања на лицето на жалбата вклучи решавање на голем сојузна прашањето," дали Okada прекршил законот век градот казино осакатува крик. компании да се натпреваруваат во места каде форми на gratuities се нормата и бизнис директори' кариери или компанијата приходи се "зависни од доставување на стоката." "Законот беше првично се наменети за да се обезбеди ниво на полето за играње за U век казино се купи или продаде акции. Правната битка помеѓу Дин Места Ltd.и Kazuo Okada, Јапонски милијардер кој финансирани бизнис 12 години и неодамна бил соборен како директор и акционер, е повеќе од само се борат за контрола на една multibillion - долар казино компанија.Тоа е, исто така, за 1977 закон што го прави криминал за U енергија казино слободни бонус кодот.