коцкање во Halifax нова шкотска

Лондон Филијалата Конференција (LAC) е брзо се приближува и iGB Филијалата има издадено вмрежување распоред за настан кој ќе се одржи во текот на четири дена во ExCeL Лондон, на почетокот на февруари 7, 2018 коцкање во halifax нова шкотска. Додека упатство е многу корисна, вмрежување никогаш навистина ќе престане во LAC.Но распоред на поени од главните настани во и надвор од главната конференциска сала каде делегати имаат шанса да се сретнат и да се мешаат со 5,000 другите и да се запознаат некои од најпаметните умови во индустријата.Дали ќе присуствуваат посветен на забави, се мешаат на подот, или во правец на тоа сите со пијалок во хотел бар, секогаш можете да се сретнете со некој нов или reestablish лабави врски со колегите на источната страна на Лондон.На официјалното отворање на партијата ќе се одржи на Синдикатот.Уплатата за индустријата, UPAYCARD ќе биде домаќин на вмрежување партија на Tropicana Плажа Клуб.Нацрт-Куќата ќе биде место да се сретне и правец надолу коцкање во hobbs ново мексико. Shona ODonnell, раководител на операции во iGaming Бизнис рече: "Ова е традиционално најпрометните време на годината за нашата индустрија, но не можеме да чекаме за Лондон Филијалата на Конференцијата да се добие во тек следниот месец коцкање во хо chi minh град. "Ние сме поставени на серија на настани со кои ќе се овозможи делегати да се поврзат и да се развивам во некои од Лондон е највозбудливите места," според притиснете објавен од страна на iGB Филијалата на оваа недела.Таа додаде, "Тоа е идеална можност да поминат една недела во Лондон со индустријата е највлијателните поединци." Следново е полн вмрежување распоред за LAC 2018 коцкање во топли извори ar. Удар работи надвор со добредојде пијалоци од 16:00 – 18:00 часот, во среда на 7-ми.Се сретне во Кула Хотелот на Св најдобри во слот протокол бр паладин легендарниот shadowlands.
Кетрин е Начин да се вежба вашата лактот тресење на рацете и подигнување на merrymakers.Прегратки се дозволени.Потоа од 21:00 до последен повик, се приклучите во службен LAC отворање партија на Синдикатот, 3 Тома Повеќе Улица, Св Кетрин е & Wapping.Во четврток вечер од 21:00 до крајот на UPayCard ќе биде одржување на друг службен вмрежување партија на Tropicana Плажа Клуб.За оние кои се запознаени со трендовски outpost, земете го вашиот избор помеѓу две тематските барови и да уживате во палми, заедно со егзотика флора.Прием е бесплатно за iGB Филијалата Награди кои почнуваат во 21:00 во петокот вечер, 9-ти.Да минете во текот На Пивара во 52 Chiswell Улица и да ја прифати вашата награда или навиваат на вашите колеги како делегати го прослават паметен година во iGaming бизнис заедно.Уште еднаш, Intertops е спонзорирање на Развивам Сесија од 13:00 – 16:00 часот во сабота, на 10-ти февруари 2018 најдобри во слот протокол бр воин shadowlands. Нацрт-Куќата ќе биде место за да се доврши една недела.Кажете го вашиот збогум и размена на каков било контакт информации што може да се пропушти или неоправдан порано пред да се улови авион, воз или возите вашиот авто дома.За повеќе информации за LAC, ве молиме посетете: https://www.igbaffiliate.com/events/london-affiliate-conference#networking.