каде е најблиску казино да Artesia ново мексико

Колумбија Коло Суд минатата недела, со преданието на долгоочекуваната одлука во Verizon v каде е најблиску казино да artesia ново мексико. FCC.Одлука во корист на Verizon, судот го погоди удар за нет-неутралност кога рече дека препораките на FCC не може да се наметне заеднички превозникот ограничувања на интернет провајдерите без правилно класифицирање на нив како такви под Телекомуникациски Дело.Историјата на случај во многу секојдневни и во основа врие се сведува на фактот дека препораките на FCC испушти топката на нет неутралност преку две последователни претседателски администрации, принудувајќи интернет сервис провајдерите се стремеа да се придржуваат на правила кои не треба да се применат за нив, бидејќи на тоа како на FCC избра да се класифицираат нив.На Работ е Nilay Пател сумираше FCC рекорд во случај посочно: "Срање изградена на кукавичлак и политички expediency...(б)ullshit изградена на погрешни зборови." Јавните објави од Verizon, AT&T, Time Warner, и Comcast сите се користат слични јазик за изразување на нивните "посветеност" за да ги "отвори" и "непречен" интернет – зборови тоа звучи убаво, но, погодно, не носат правна тежина на она.Една компанија или друг може да залог да се одржи на некои стариот принцип за такви отвореност, но без обврзувачки договор тие ќе се намали оние ветувања моментот дека на конкуренцијата да одлучи да го направи истото и да добива предност во процесот.На крајот на интернет провајдерите' добро платени адвокатите ќе дознаам на оптимален начин да се монтира на нивниот случај за цедење некогаш повеќе долари од мрежи чии трошоци беа одамна потонат.Тие го нарекуваат тоа "иновација," и покрај тоа што се толку алергични на иновации во текот на изминатата деценија дека Соединетите Држави, која измислил интернетот, сега заостанува зад многу од развиениот свет во пристапот до брз модерен широкопојасни конекции каде е најблиску казино на атланта.
(Verizon веќе почна priming дека пумпа.Во својата реакција по DC Коло издаде своето мислење, компанијата изјави дека владејачката не би повреден нето неутралност, бидејќи "потрошувачите ќе имаат повеќе избори за да се утврди за себе како тие пристап и искуство на Интернет" – безвредни корпоративни mumblespeak чие вистинско значење е уште TBD.) Прашањето на нето-неутралност ќе биде изречена во основа бесмислено ако ги третираат како на алатка која стана во нашите повеќе жичен општество каде е најблиску казино се отвори во близина на мене. (Не е причина ние во основа никогаш не слушнале за "вода неутралност" или "електрична енергија неутралност" или "телефонски неутралност.") Што е она што FCC беше наводно се обидува да направи, но целта е сега надвор од дофат за блиска иднина, ви благодариме за политички bungle парада на епски пропорции.Дури и дури и ако правилата се на крајот промени да се одрази како витален интернет е да се поголем број на Американци, тоа ќе потрае некое време.Сметаме дека од FCC почетната misstep во класифицирање на интернет провајдерите да минатата недела Коло Судска одлука звучен надолу Отворен Интернет Нарачка, расклопување нето неутралност преку регулаторната неспособност беше 12-годишно процес.Дури и rosiest на сценарија за враќање на отворен интернет ќе потрае неколку години.Тоа е долго време за интернет провајдерите да дознаам начин да се аргументира дека нето-е примарна цел е како забава испорака мрежа, аргументи, тогаш тие ќе ги користите за да го заклучите надолу и да заработат на интернет.Многу луѓе на интернет, кои имаат recoiled во ужас од перспективата на интернет провајдерите режење и dicing нивната нето пристап имаат посочи неодамна повторно viralized 2009 infographic од redditor име quink.Тоа чита како еден документ од некои темни алтернативен универзум дизајниран од страна на корпоративниот правници и сметководители, вештачки ограничување на Американците' избори со информации за колку тие се подготвени да плаќаат за пристап на ист начин кабел компании дол надвор пакети на канали, наместо да им се овозможи на претплатниците плаќате само за она што тие сакаат да се види.Она што треба да биде далеку повеќе загрижува е нешто од вселената ние, всушност, живееме во: моделот дека Американскиот технолошки гиганти се користат во светот во развој, каде што мобилен пристап е на сите дека повеќето корисници имаат и дури и најлошите прескапата широкопојасен пристап на располагање во многу од сад ќе го сметаат за луксузен.И Facebook и Google се создадени "ѕидови градини" во Азиските и Африканските земји, штрајкувачи се занимава со мобилни оператори за да им понуди на корисниците бесплатно, но исклучително ограничен пристап до интернет преку посебни брендирани портали.Наместо на пристапување на целиот интернет, овие корисници се добие на интернет дека корпоративни портали како Facebook Нула и Google Слободна Зона одберете да им го покажат.Нема правила во место, за да се спречи таквата "иновација" во Америка, тоа е тешко да се замисли еден од големите компании не се најде начин да се имплементира како враќање и го нарекуваат нов избор.Без оглед на нето изгледа 10 години од сега, тоа не е веројатно да биде навистина се отвори во начинот на кој долго време корисници се познати.Надвор од капацитетот за корпорации да завртка работите, DC Коло владеачка е потенцијално многу повеќе проблематични поради тоа што тоа значи за FCC.Иако комисијата го Отворите Интернет правила се погоди надолу, а нејзиниот претседател брзо откачи одлуката како победа, бидејќи тоа ја потврди својата агенција е во право за регулирање на интернет.Со оглед на историјата, што доведе до случај, иако, нема причина да се верува на FCC во моментов има или одеднаш ќе се развие политичка волја да се стави до борат против она на интернет провајдерите "напредува" помеѓу сега и секогаш кога неговиот новите правила се формулирани.Сценариото на најлош случај ќе биде нов FCC правилата кои не успеваат да предизвика било бунт на сите од интернет провајдерите.Ако тоа некако не kowtow на интернет провајдерите – ако, некако, тоа доаѓа со тешки прописите за заштита на слободен и отворен интернет – FCC може се уште да се соочи со уште една тужба кои би можеле да бидат потребни неколку години за да ги реши.Широката рамнина помеѓу овие две крајности е направен од опциите кои ќе бидат подготвени од страна на интернет провајдерите да искрвари на нивните клиенти како ефикасно како е можно.Ниту еден од овие потенцијални случаи се јасен фаворит во моментов, но нема doubting дека вистинската мрежна неутралност сега е сериозен аутсајдер се движи напред.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre каде е најблиску казино да amarillo тексас.