најблиску казино на свети августин

Додека казина низ Америка се бараат формулата за привлекување на илјадагодишната играчи преку своите врати, историските Ел Cortez во центарот на Лас Вегас е користење на обидов-и-вистинска формула за намалување на minimums на маса игри и cranking до пијалок промоции.На 364-соба Ел Cortez — сопственост на Bugsy Siegel во 1940 година и '50-тите и игри легенда Џеки Gaughan од 1960-тите, преку раните 2000 — одамна е жители фаворит, но во последно време стана ноќно илјадагодишната hangout, со доаѓањето на Fremont Исток област.Ел Cortez има возела истиот бран што го има покачена други центарот на градот својства, неодамна илустрирани од вторникот е јануари игри победи статистички податоци објавени од страна на државата Игри Одбор за Контрола.Одборот пријавени националната игри победи на $1.04 милијарди долари, до 12 отсто во однос на јануари, 2016 година, а Кларк Каунти победи вкупно до 14.3% на $926.2 милиони денари и во центарот на градот, до 32.1% на $55.5 милиони евра.Тоа беше 35. време државата има снимено повеќе од $1 милијарда во победи, на ниво прв постигнат во Март 2005 година најблиску казино на свети августин. Највисоката победа некогаш дојде во октомври 2007 година, кога државата снимен $1.165 милијарди долари.Аналитичарите предупреди дека на јануари процент се зголемува беа висока, бидејќи на времето на известување, но три месеци работи просек покажува значителен раст во казино победи.За месец ноември, декември и јануари, државата и Кларк Каунти победа беше до 2.5 проценти од споредливи период во 2015-16, Лента се искачи 2.9%, а во центарот на градот Лас Вегас долета 7 проценти флорида.
"Ова беше очигледно силна месец за Кларк Област, но не било каков вид на евиденција," Мајкл Лотон, високи истражувачки аналитичар за Игри на Одбор за Контрола е Даночни и Лиценца Поделба, рече на јануари броеви преку е-маил.Лотон означени јануари е каунти победи вкупниот беше само надвор од топ 10 највисок снимени за каунти.МЕШАЊЕ СТАРИ И НОВИ Ел Cortez, тоа е прашање на привлекување на блискиот и растечка демографска со постоечки успех.Извршниот Потпретседател Александра Епштајн Gudai, ќерка на сопственикот и поранешен Gaughan партнер Кени Епштајн и себеси илјадагодишната, е удобно во улога на предлагање идеи кои го донесе старата школа клиенти лице во лице со нова раса на клиент кој користи Ел Cortez како полетувањето точка или the pride дестинација најблиску казино до спрингфилд мисури. "Ние не се строго насочена кон millennials бидејќи нашата основна клиент, секако, не илјадагодишната", рече Gudai, кој е со Ел Cortez за речиси една деценија по одлучат да не ги извршуваат медицинска кариера најблиску казино на свети августин fl.
"За неколку децении, ние сме биле 75 проценти од локалната врз основа и ние се уште се локалните-основа за сигурен," рече таа. "Ние сме дефинитивно локалните следење на клиенти кои се тука 325-плус дена во годината.Сепак, ние треба дефинитивно се гледа раст заедно дека илјадагодишната демографски и се обидовме да работат заедно со нив да ги задржи внатре малку подолго, да ги прават да се чувствуваат повеќе добредојдени тука и ги прават да се чувствуваат поудобно заедно со нашите главниот клиент." ЕЛ CORTEZ ФОРМУЛА формулата има работено.Еве како Ел Cortez е цртеж илјадагодишната толпата: ■ Бесплатно пиво за време на викендите.Додека многу својства се намали пијат comps, Ел Cortez носи гигант кади на пиво на мраз во табела-играта јами за играчите во прилог на коктел услуга во четврток, петок и сабота.Решетки на имот имаат среќен часа со 2-за-1 пијалоци и половина надвор нацрт пиво во различни времиња, седум дена во неделата најдобрите покер училиште онлајн.

■ Ниска minimums.На блек џек маси имаат $5 minimums и 3-2 payoffs на blackjacks со една платформа игра.Рулет се игра со 25-отсто чипови и $1 minimums и имотот е додадена двојно-рулет маса што седишта 12 на едно тркало за социјално искуство.Друг двојно табела се додаваат најдобриот онлајн казино игри. ■ Локални настани.Ел Cortez често спонзори некои од големите фестивалски настани, кои се направени во центарот на градот дома, вклучувајќи Вегас StrEATS храна камион фестивал, Животот е Убав музички фестивал и новата комедија настан.Работата на локалните уметници, исто така, ги красат ѕидовите. ■ Преобликува бар.Имотот неодамна реновиран својот главен бар, Ајк е, почит до Епштајн, чии иницијали се АЈК.Тоа е популарна наводнување дупка преку ноќ и место за луѓе на лап-топ компјутери од страна ден..