казино во близина на ливерпул улица станица

Југоисточна Азија трговци може да се изнесе на 2015 US$538 милијарди долари во Северна Америка и САД$447 милијарди B2C e-commerce пазар (eMarketer) СИНГАПУР и ЛОНДОН, 5 јануари, 2016 – Југоисточна Азија водечките плаќања компанија 2C2P има здружи со SafeCharge Меѓународна Група Ltd (LON:SCH), лидер во напредна технологија.Преку овој стратешки партнерства, Југоисточна Азија брендови и трговците на мало ќе биде во можност да се пробие во комбинација US$985 милијарди годишно Европски и Северно-Американски B2C е-трговија пазари.Двете компании имаат интегрирана едни од други " услугите за плаќање во нивните придонеси на трговците на мало и трговци казино во близина на ливерпул улица станица. SafeCharge е трговец корисници во Европа и Северна Америка ќе биде во можност да им понуди на Југоисточна Азија исплати на своите клиенти.Преку SafeCharge, 2C2P е трговски партнери може да се поврзе со потрошувачите во Европа и Северна Америка.

2C2P Група извршен ДИРЕКТОР и Основач, Г-дин Аун Kyaw Moe, рече, "Ние сме посветени да ги прошират нашите платежни услуги, капитализиране на глобалната e-commerce текови.Во SafeCharge, имаме сериозен партнер со докажано глобалната иновации и знаења.Ние се зајакнување на Југоисточна Азија трговците на мало и трговци за да се поврзете на светот, обезбедување на повеќе можности за своите клиенти за да бркам." Дејвид Avgi, извршен ДИРЕКТОР на SafeCharge рече, "додавање на 2C2P е Југоисточна Азија-регионален плаќање решенија комплименти на компанијата current нуди, овозможувајќи им на нашите клиенти да навлезат повеќе глобалните пазари.Ние сме принудени да го прошириме нашиот плаќање suite низ целиот свет, вклучително и во Азија, приоритет географија за SafeCharge стратешки долгорочна визија.Преку партнерството со 2C2P, ние се трудиме да заработат на регионот е брз раст." 2C2P работи со некои од МОРЕ најголемиот e-commerce и m-commerce трговци.Тоа обработени повеќе од US$2.2 милијарди долари во трансакции во FY2014, искачувајќи се над 440 проценти од година на година наспроти FY2013. Во април 2015 година, тоа НИ се зголеми$7 милиони евра во Серија C финансирање, земајќи вкупните средства на повеќе од US$10 милиони евра. SafeCharge имаше стекнато малцински удел во 2C2P.Инвестиции услови беа непозната.Преку 2C2P, ќе продолжи да се изгради своето присуство во Азија, клучен раст на регионот.За 2C2P 2C2P е една од водечките во Југоисточна Азија (МОРЕ) услугите за плаќање на услуги.Тој нуди голем број на сеопфатна, технологија-управувано, omni-канал плаќање услуги прилагодени кон потребите на финансиските институции, e-commerce и m-commerce бизниси и трговците на мало, олеснување на електронска и мобилна комерција. 2C2P овозможува плаќање преку прифаќање на кредитни и дебитни картички, како и преку банкарските канали, како што се Банкомати, интернет банкарство и мобилни банкарски казино во близина на осамен борови ca. 2C2P исто така го олеснува парични прифаќање преку плаќање шалтери, важна карактеристика во МОРЕТО, регион се карактеризира со ниско ниво на картичката пенетрација.Со 2C2P е сеопфатна omni-канал решенија, трговци сега може да бркам со двете banked и unbanked клиенти казино во близина на locust grove ред.
2C2P е PCIDSS Ниво 1 сертифицирана компанија.Процесите на компанијата милијарди долари во трансакции за многу бизниси. 2C2P има канцеларии низ Југоисточна Азија, вклучувајќи во Камбоџа, Индонезија, Лаос, Малезија, Мјанмар, Сингапур, Филипини и Тајланд, како и во Хонг Конг.Во 2015 година, 2C2P беше призната од страна CBInsights како еден од светските топ 25 плаќање стартап.Тоа е 2013 Дилоит Технологија Брзо 500 Награда за победникот, признат како еден од Азија е најбрзо растечка технологија компании.https://www.2c2p.com/ За SafeCharge SafeCharge Меѓународна Група Ограничена е глобален провајдер на плаќања услуги, технологии и управување со ризик решенија за интернет и мобилни бизниси.На SafeCharge група има диверзифицирано, блу чип база на клиенти и е доверлив плаќање партнер за клиенти од различни e-commerce verticals казино во близина на осамен дрво ајова. SafeCharge е платежна Картичка Индустрија Безбедност на Податоци Стандард ("PCI-ДСС") Ниво 1 заверена од 2007 година и да котира на Лондонската Берза ЦЕЛ на трудот (ЗАКОН: SCH).Компанијата е целосно во сопственост на подружница, SafeCharge Ограничен, е овластен Електронски Пари Институција регулирани од страна на Централната Банка на Кипар и на директорот член на MasterCard Европа и ВИЗА Европа.На SafeCharge група има операции во велика БРИТАНИЈА, Кипар, Бугарија, Израел, Германија, Австрија и Ирска.https://www.safecharge.com/ за добивање на најновата коцкање вести од Калвин Ayre игра бесплатно казино игри бивол гранд.