игра бесплатно рулет англиски

Бојд Игри (NYSE:BYD) се приклучува на растечката листа на казино оператори кои бараат да штедите пари како coronavirus чекани индустријата.Тоа го рече во средата тоа е суспендирање на своите квартални дивиденда и влече своите приходи прогнози за 2020 година игра бесплатно рулет англиски.
Огласот, направен по завршувањето на американските пазари, доаѓа ден откако Лас Вегас-базирана компанија, изјави дека очекува затворање на своите игри својства во држави, како што се Илиноис, Индијана, и Пенсилванија да трае подолго отколку што претходно се очекуваше.Како на среда вечер, сите домашни комерцијални и племенски казина ќе биде привремено shuttered да се спречи ширењето на coronavirus.Компанијата денеска објави дека се повлекува своите претходно најави Прилагоди заработка пред камати, даноци, амортизација, амортизација, и преструктуирање или изнајмување трошоци (EBITDAR) насоки за целосна 2020 година и е суспендирање обезбедување на нови насоки до дополнителни информации, поради континуираното влијание на пандемија на работите на Компанијата и сегашната состојба на проектот идни резултати", рече Бојд во соопштението.Игри компании влече 2020 водство поради COVID-19 појава вклучувајќи уред производители, недвижности фирми, и самите оператори.Кога тоа пријавени четвртиот квартал резултати во Февруари игра казино слот машина за слободни. 20, Бојд прогноза 2020 прилагоди EBITDAR на $915 милиони $935 милиони евра.Со затворачи во некои пазари што опфаќа повеќе отколку што се очекуваше и Невада е доделен кофриране сеуште има најмалку три недели лево, индустрија набљудувачи се зголемува загрижени за парични позиции на оператори, се напомене дека некои може да се соочи со банкрот, освен ако тие добијат владина помош или места, наскоро повторно.Пред да Бојд вели средата тоа е суспендирање својата дивиденда, еден аналитичар се проценува компанијата имала доволно пари за да преживеат една година под нула-приходите сценарио.Индустрија набљудувачи се веќе шпекулираат дека во суштина сите домашни игри компании исплата на дивиденди, со исклучок на Лас Вегас Песоци (NYSE:LVS), се кандидати да се намали или да го прекине оние исплати, како што е малку видливост за тоа кога индустријата ќе се врати во нормала.Бојд не определи колку долго својата дивиденда ќе биде прекината или што неговата заштеда ќе биде под таа шема.Компанијата е годишна исплата беше 28 центи за споделување, и врз основа на 78.06 милиони акции извонредна, на Aliante и Орлеанс оператор ќе го спаси $21.85 милиони ако тоа не се плати дивиденда за една година.Тоа е добра вест.Лошата вест е дека запре прекинува пристоен рок на дивиденда раст од страна на организаторот.Бојд започна обрнувајќи редовна квартална дивиденда во јуни 2017, и со скромни крстоносните објавени само 10 месеци, на исплата порасна за 40 проценти во само три години, добро за еден од најдобрите цени во гејминг индустријата.Во прилог на Бојд и LVS, други познати дивиденда обврзници во игри простор вклучуваат MGM Места International (NYSE:MGM) и Дин Летувалишта (NASDAQ:ДИН).Ниту една од тие компании имаат јавно коментира за судбината на нивните исплати. казино игра за бесплатно без било депозит.