Sheila живеат ау казино де париз

На "врвот куче" коцкар со конекции за да подземни банка дека наводно laundered пари за дрога cartels беше во можност да се коцка со CA$1.1 милиони ($840k) во ниска деноминација банкноти во Британска Колумбија казино.На Кален Комисија, која е испитување на историскиот проблем на казино перење пари во провинцијата, слушнале средата околу еден пример на сомнителна активност sheila живеат ау казино де париз. CA$800k ($611k) на високиот roller Џија Gui Gao око-наводнување купи-во на Реката Рок во Ричмонд, Метро Ванкувер наводно биле платени за 20 долари.Според Daryl Tottenham, директор на ЗК Лотарија Корп е анти-перење пари поделба, Gao е вонреден на сомневање за пари-launderer Павле Џин Кинг.На посебен повод, во октомври 2014 година, Џин доставени Gao со $300K за време на тајната средба во Реката Рок паркинг.Џин е оригиналната цел на RCMP истрага Операција E-Пират, кој ја водеше детективи за да Сребро Меѓународни, подземни банка дека наводно laundered стотици милиони преку П.Н.Е sheila aimer avant де mourir казино де париз. казина.Во октомври 2015 година, истражителите забележани Џин патување помеѓу Сребро канцеларии и разни локации со "suitcases, кутии и кеси содржат големи суми на пари." Среброто ќе ја прифати готовина од дрога cartels и други криминални банди, кои беа вратени преку еквивалентни трансакции во мрежата на Кинескиот банкарски сметки.Валкани пари потоа ќе биде посветен на Кинески висока ролки, овозможувајќи им да се тргна на строго ограничување на движење на пари надвор од Кина, пред да бидат чисти преку покраината казино сектор.Ова дојде да биде познат од глобалната разузнавачката заедница како "Ванкувер Модел," како беше неговата распространетост во градот.Среброто е оператори беа Jian Јуни Жу и неговата сопруга, Caixuan Qin, кои биле гонети во 2018 shelby cal 500 слот mags. Тоа беше најголемиот перење пари случај во Канада е историја се додека не падна, освен кога обвинители случајно откри името на клучните полициски информатор, ставајќи му на ризикот од смрт.Во септември оваа година, Џин и Жу јадеа заедно во Manzo Itamae Јапонски ресторан во Ричмонд, кога тие се испрскаат со куршуми од страна на непознат напаѓач.Жу бил убиен.Џин беше ранет во лицето, но преживеал. Tottenham, изјави истрага дека Џин е шеф беше осуден лекови trafficker име Kwok Чунг Tam, наводната kingpin на познат Кинески криминална група, Големиот Круг Момчиња sheila концерт казино де париз.

Tam беше уапсен за трговија со хероин во 2000 година дијамант веќе казино dubuque вс. Но, пријави се на крајот падна поради судија најде прислушкување докази во случај недопуштена дијамант веќе казино dubuque настани. Tam беше исто така предмет на присилно отстранување постапка, кои беа останале.Неговата моментална местоположба се непознати.Обвинителите се во процес на градење на случајот против Џин, кој има обновени од botched хит, и се размислува дали да ја полните него со криминал.Во меѓувреме, тој и неговото семејство биле предмет на различни правни постапки започна од пред нашата ера Граѓанско Одземање Канцеларија. дијамант веќе казино dubuque храна.