дијамант веќе казино Dubuque забава

На латинска Америка Покер Турнеја запре во Перу дојде до кулминација со Чилеански Claudio Moya преземање на Главниот Настан наслов и Америка Скот Дејвис прави исто така и во Високо Ролери.Јас ви кажав голем масти porky пита вчера.Кога составувањето ќе веста дека PokerStars ја објави плановите за спојување на латинска Америка Покер Турнеја (LAPT) Сезоната 8 Финале со Бразилската Серија на Покер (BSOP) Милиони, јас ти реков дека само настан замина на турнеја се запре, до таа точка, бил Уругвај.Јас бев во право.Додека бев пишување ми лежи, на 51-годишен бизнисмен од Чиле, и поранешен Светската Серија на Покер во Азија-Пацифик (WSOP-APAC) Главниот Настан шампион од сад, беа exerting нивните машки бес на нивниот начин на наслови во Атлантик Сити Казино во Лима, Перу.Тука е заокружен на таа акција: PokerStars.net LAPT Перу Главниот Настан беше $2,500 купи-во таа го привлече некои интерес од целиот свет.Поранешниот Европската Покер Турнеја (EPT) Шампион, Дејвид Vamplew, одлучил да се појави во неговиот пат кон Мачу Picchu, и тој не беше сам.Австралиската Мартин Kozlov исто така беше во градот дијамант веќе казино dubuque забава.
Chadi Moustapha – $120,000 3.Даниел Restrepo – $71,780 4. Claudio Moya – $135,876 2 сингапур слободен кредитни онлајн казино. Vamplew заврши 32nd и Kozlov 49..Имаше 366 учесници во вкупниот број.Дека создаде вкупниот награден фонд од $807,396 и по четири дена од акција, 10-часа на конечната табела акција, вклучувајќи и неодржлива главите-up натпреварот трае четири часа, на Чилеански Claudio Moya повлекла со насловот.Тој исто така заврши на 14 во овој настан минатата сезона.Тоа беше шести пат Чилеански имаше освоено LAPT Главниот Настан.На моменти Moya направени на оваа игра изгледа лесно како што тој се занимаваа со покер играчи како пајакот би кога bluebottle случајно лета во својата web сингапур го смета за затегнување казино правила за клиенти. Cristian Ruiz – $58,060 5.Марко Filho – $45,940 6 сингапур законот за онлајн коцкањето. Regis Kogler – $39,640 3. Победникот беше поранешна WSOP-APAC Главниот Настан победник, Скот Дејвис, победувајќи Regis Kogler во главите-up акција да преземе $57,363 првата награда.Тоа е Дејвис трета победа, бидејќи тоа кариера-дефинирање на победа, и тоа е исто така најголемиот единствен износ на пари тој има освоено од преземање на $737,907 првата награда од Мелбурн врати во 2014 година reserveren ресторан холандија казино амстердам. Claudio Latorre – $19,400 5.Оскар Alache Orrego – $15,180 6.Хозе Quintas – $11,800 Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre се задржани тревник места во холивуд казино амфитеатар. By времето кога тој достигна главите-up фаза тој одржа 5.5 m v 1.6 м чип доведе во текот Chadi Moustapha.Да се биде фер, Moustapha не го преземе водството во еден момент, но Moya поврати својата смиреност да се земе натпреварот.Конечна Табела Резултати 1 reserveren ресторан холандија казино nijmegen.