црвено правец на казино работни места со плата

На Онтарио Лотарија и Игри Корпорација е сега се подготвува да испрати барање за предлогот, познат како RFP, во блиска иднина да се разгледа колку што пет оператори за централна игри место во јужна грузија Залив.Операцијата ќе се состои од Казино Rama, грузија Падови, како и нови игри место да се наоѓа во Wasaga Beach или Collingwood.
OLG е за Односи со Јавноста Сениор Менаџер, Тони Bitonti, изјави дека договорот и на локално ниво е последниот барање за предлог кој е дел од модернизација план.Секој пакет има видел многу од интерес според Bitonti и потенцијалните оператори да разговара со претставници на OLG и да зборува за нивната цел за областа.Казино искуство исто така, мора да бидат наведени, како и финансиска позиција и искуства со техничката страна на игри.Според Bitonti, оператори, исто така, ќе бидат вклучени во креирање на договорот.Договорите ќе бидат 20 до 25 години во природата и застапниците на игри ќе биде дизајнирање на истиот договор црвено правец на казино работни места со плата. OLG сака да бидете сигурни дека тие се во изборот на најдобрите поборник за пакетот.Операторот исто така, ќе биде изборот на локација, било да е тоа Wasaga Beach или Collingwood.Операторот исто така ќе треба да зборувате со општината пред зграда.Заменик-Градоначалникот Брајан Saunderson бара да биде надграден во првиот од оваа недела на прашањето на казино од неговиот персонал како сегашниот совет допрва треба да се справи со ова прашање.Како идеја за казино, за првпат беше претставен, се мислеше 300 слот машини ќе бидат вклучени.Во јануари оваа година, Bitonti заедно со Директорот на Општинско и на Односите во Заедницата, Џејк Pastore, се одржа средба на Wasaga Beach презентирање на советници за да разговараат за игри објект кој може да се одржи во живо маса игри со игри како што се рулет, блек џек, покер и повеќе.Десет до петнаесет од овие игри ќе бидат додадени.Тоа не беше се додека дискусии беа имале дека одлуката да додадете маса игри беше направен црвено правец на казино отворени работни места. Wasaga Beach е отворен за казино во областа и е од 2012 година црвено правец на казино во olympia вашингтон.

Collingwood не беше на одборот на прв, но по неколку месеци, советот е на одборот ако игри место во нивната област беше да се биде дел од еден поголем дестинација одморалиште и не слот штала она што не red hot покер светилки изгледа како. Wasaga веќе избрани се четири локации, кои потенцијално би можеле да се користат за игри место.Договорот треба да биде потпишан со OLG од страна на општината дека е избран од страна на организаторот, за казино.Област не мора да склучи договор со операторот во случај на операторот на местото треба да се менува она што не ram меморија слотови изгледа како. 5.25% од прв $65 милиони евра во приходи заработени ќе одат во насока на општината, додека 3% на следната $135 милиони заработени ќе одат во насока на домаќинот област.Дополнителни проценти од 2.5% и 0,5% ќе оди на општината за следната $300 милиони и $500 милиони евра заработени.Табела игри, исто така, ќе плаќаат од 4% на приходите. она што не red hot покер семе изгледа како.