основна стратегија блек џек 2 дек

Казино локалните споделување на проверки доставени квартални да окрузи во Пенсилванија престанаа во одредени региони, и тоа е преземање на значителна финансиска патарина за некои локалните власти.Во септември, Пенсилванија (сад Врховниот Суд пресуди од страна на Планината Грациозен Casino Resort дека државата е закон mandating дека секој коцкање објект плаќаат $10 милиони евра, или за два отсто од својот бруто слот приходи, кое е поголемо, на годишно ниво до својот домаќин заедница ги крши Униформност Клаузула на Пенсилванија Уставот.Знаејќи дека локалните градови во голема мера се потпира на четири казино проверки една година за финансирање на виталните државни служби, високиот суд го одложи влијанието на својата одлука 120 дена.Кога законодавната власт, успеа да го помине нови правила за да се осигура дека заедници продолжение добивањето на средствата, Врховниот Суд остана својата одлука од страна на друг четири месеци.И Пенсилванија е Генералното Собрание се уште не успеа да се дејствува.Со краен рок во ретровизорот, државата е 12 казина законски не се бара да се плати од $2.5 милиони квартални исплати.Повеќето се, сепак, во добра верба, но барем еден не е: милијардер Шелдон Adelson е Песоци Витлеем основна стратегија блек џек 2 дек. "Од парични гледна точка, ние сме добро.Но, ние ќе започне да се види пад во кои готовина рамнотежа почнувајќи од сега," Витлеем Град Бизнис Администратор Дејвид Brong кажано НПР оваа недела.Првиот квартален плаќање со казино локалните споделување веќе не се спроведува поради овој месец.Прашање е на кој начин Пенсилванија напиша својата казино локалните споделување на законот назад во 2006 година основна стратегија блек џек 1 дек. Бидејќи не постои казино во камен-темелник Државата има преземено во текот на 500 милиони долари во слот приходи во една година, што ќе бидат на прагот да се направи "или два проценти, кое и да е поголемо" влезе во игра, компаниите плаќаат различни стапки за да се надомести разликата да стигнат до $10 милиони евра минимум.Предлогот беше воведен дека ќе се менува законската статутот да бараат казина да плаќаат 20 отсто од својата $50 милиони оригинални слот радиодифузната такса секоја година.А веројатно лесно решение што ќе се чуваат пари тече на градови кои имаат дозволено коцкање места да биде изградена во нивните backyards.Но, локалните споделување на прашањето чинеше да се изгуби како држава успеа да го помине буџетот, и коцкање проширување стана клучна фокусна точка.Гувернерот Волкот (D) дозволено под-финансиран од $32 милијарди буџетот одобрен од страна на законодавното тело да бидат одобрени без неговиот потпис.Задачата сега е да се најде начин да се премости $2.2 милијарди долари за финансирање на недостаток дека трошење на скицата создава.Не сакаат да се подигне даноците, републиканската партија се размислува број на нови форми на коцкање да генерира нов приход за државата.Видео игри терминали во барови и ресторани, сателитска казина, слот машини во аеродром терминали, секојдневно фантазија спорт и онлајн казина, и интернет лотарија продажба сите се гледаше.Пратениците изјавија тие се надеваат да се донесе резолуција на казино споделување дебакл заедно со финалниот план за финансирање.Очекувањето е дека сепак на $10 милиони проблем е решен, тоа ќе биде ретроактивна да бидете сигурни дека казина како Песок Витлеем плати во целост. поранешниот адут плаза казино во атлантик сити е згасна.