без депозит бонус казино 2021 чешка

Март беше добар месец за коцкање во сад, како и податоци за емисии од индустријата како целина, на национално ниво беше во можност да се види зголемување на игри приходи од година-over-година од речиси 7% со вкупно $3.7 милијарди долари заработени за месец.Игри на победи беше предводена од страна на државата Невада чија казина видов 7.4% зголемување на приходите за месец.Универзитетот во Невада Лас Вегас Центар за Игри Истражување собрани податоци од преку одборот во однос на казино заработка.Државата Невада беше во можност да учествуваат со околу 27% од вкупниот приход со $991 милион произведени.Движејќи се кон Источниот Брег, Атлантик Сити имаше силна месец со казино игри доведување во $221.8 милиони евра.Ова беше само над 9% повеќе во споредба со победа од Март 2016 година без депозит бонус казино 2021 чешка. На коцкање индустрија на Илиноис, исто така, беше во тек со блиску до 10% се зголеми со нивните $249.9 милиони евра за месец.Пенсилванија успеа да остане рамен со $289.5 милиони евра во приходи.Ова е малку чудно како државата е дом на втор најголем трговски казино игри на пазарот во САД.Мериленд е си уште на високо благодарение на MGM Националните Харбор, откако бил во можност да се види на зголемување на годишно ниво од 44.2% со $141.1 милиони евра во приходи.Луизијана видов 9% зголемување во нивната земја-врз основа казино приходи, со $291.3 милиони донесе во месец.Западна Вирџинија видов пад, благодарение на добивка во Мериленд, гледајќи загуба од 7.2% во споредба со Март минатата година.Државата е, всушност, еден од четирите што видов игри победи пад за месец.Гледајќи назад на првата година, комерцијалните казино индустријата на сад видов зголемување во јануари од 3,5% со $3.38 милијарди долари заработени.Во февруари, оваа вкупна беше само малку да $3.39 милијарди иако ова беше намалување од 2% во споредба со истиот месец минатата година. без депозит бонус казино 2021 сад.