казино ракета без депозит бонус кодот

Казино оператор Цезар Забава Корп (CEC) е ревидиран нејзино преструктуирање договор да се стави на доверители на чело на својата основна единица недвижности стопанства.Во текот на викендот, ЦИК) објави дека имаше ревидиран договор го удри почетокот на оваа година со првиот-залог на доверители на неговиот банкрот главната единица Цезар Забава Оперативни Co (CEOC).Во понеделникот, ЦИК) ги откри деталите од новиот договор преку пополнување со Хартии од вредност Комисија.На неговото јадро, договорот останува иста: ЦИК планови да се подели CEOC во два дела: една компанија да се кандидира CEOC е казино операции и недвижен имот и инвестиции доверба (REIT) да се сопственици на земјиштето на кое тие казина застане.Под ревидиран договор, првиот-залог на доверители би контрола на REIT одбор на директори.Оперативниот компанијата работи на CEOC казина ќе плати REIT годишен изнајмување на $475m плус уште $165m годишно за земјиште под CEOC е marquee недвижности во Лас Вегас, Цезар Палата.Две закуп ќе биде за 15 години, со дополнителни пет-година обновување options (опции) и содржат ескалатор клаузули кои зголеми на договорени плаќања по првичната седум-годишен мандат казино ракета без депозит бонус кодот. CEC вели дека се справи покажува верата дека првиот-залог кредитори имаат во својот преструктуирање план, и се базира на договор ЦИК погоди со некои од неговите помлади кредитори минатиот месец.Во основа, CEC се обидува да го убеди Илиноис НИ Стечај Судија Бенџамин Goldgar дека "значителен избирачи" на CEOC е кредитори е сега среќно пеење Kumbaya и дека ова чудо беше постигнат "consensually и брзо." Но, никој од кои ќе разлика дали тужби поднесени од други кредитори во Њујорк и Делавер се успешни.На 22 јули Goldgar отфрли ЦИК барање да се стави овие тужби на чекање додека CEOC е отворена постапка за стечај влече на.Барем еден од судиите справување со овие тужби е така, навести дека доверителите имаат точка кога тие велат дека КЕК постапил незаконски играјќи средства удар-а-крт и reneging на долг заложби пред CEOC за поднесување Глава 11 во јануари.Треба да Њујорк или Делавер случаи се одлучи против CEC, матичната компанија ќе биде вовлечен во стечај, ставање на сите ЦИК средствата, вклучувајќи нејзино успешно дигиталната поделба – на ризик да биде divvied до кај кредитори како хиени на бавна нозе газела.Минатата недела, CEC се обидоа да се јават Goldgar владеачка од sidestepping нормална жалба рута преку окружниот суд и спроведување директни жалба до федералниот коло суд.Но Goldgar отфрли оваа кратенка, велејќи дека тој е "не се убедени директен жалба ќе се забрза нешто тука." CEC се верува дека се работи жестоко да го убеди окружниот суд во Чикаго да ја забрза одлуката за Goldgar владеачка пред петок, Август казино ракета без депозит бонус кодови 2021. 7, кога Њујорк тужба е поставено да се одржи својот последен ден на брифинг.КЕК ќе извештај за својата Q2 заработка во вторникот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre хард рок казино ванкувер среќен час.