слот машини за продажба калифорнија

Њу Џерси добија голем чекор напред во својата потрага за да ја легализира спортско обложување во државата.Државата Сенатот го одобри својот најнов спортски обложувања бил со гласање на 27-1, поставување на глас во Собранието на четврток.Собранието се очекува да го следат на Сенатот доведе до одобри казина и racetracks прифаќање на спортски облози што не се регулирани од страна на државата, оставајќи ја, уште еднаш, да Гувернерот Крис Кристи да го имаат последниот каже на сметка.Кристи фамозно вето претходно бил во август над загриженоста дека тоа ќе се судрат со 1992 Професионални и Аматерски Спортски законот за Заштита.Оваа нацрт-законот е изменета верзија на еден Кристи вето дека делумно ќе го укине државните закони бара државните институции да се регулира спортско обложување во казина и трката песни.Изменетата мерка, исто така, repeals било форма на лиценцирање, дозволи, барања, давајќи казина и тркачки патеки зелено светло да понуди спортски обложувања тие треба да изберат да го стори тоа.Сенаторот Ray Lesniak, кој автор на сметка, ревидираните законот за решавање на некои од Кристи други проблеми, вклучувајќи и поставување на возраст барање на 21 години, забраната за превоз на спортски обложувања опрема преку државните граници и за забрана на облози на натпревари во државата, вклучувајќи Њу Џерси колеџи и универзитети слот машини за продажба калифорнија. "Ова е во најдобрите интереси на нашата држава и јасно е дека во најдобар интерес на неколку важни индустрии кои знаеме дека имаат некои предизвици во овој момент во времето," Сенатор Џенифер Бек (R-Monmouth), законот е ко-спонзор, изјави на новинарите по Сенатот на гласање.И покрај напредокот направен од страна на Сенатот во близина на едногласна одлука, поддржувачи уште треба да се оди внимателно, поради правни предизвици кои се уште се во игра, поконкретно од министерството за Правда, четири професионални спортски лиги и NCAA слот машини за продажба п.н.е. канада. S.Окружниот Судија Мајкл Шип имаше поставување на 31 октомври денот да се слушне орален аргументи од сите страни, но ова сега е турнат назад до Ноември молчи и sneaky казино heist отстранување на отпадот. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre silent hill 2 слот машина.