The Witcher 1 генерал покер лажирани

АМЕРИКА Zynga ангажирал поранешниот 888 Покер exec за да помогне да кормилари на своите вистински пари, коцкање брод, додека Facebook е да се има "дискусии" со 888 за зголемување на својата онлајн коцкање нудат; девет домени запленети од страна на Канцеларија на Синиот понеделник се стави на аукција блок; Њу Џерси вооружени со себе екслузивно адвокатите да се бори против НАС спортски лиги, но вети да не ги издава сите спортски обложувања лиценци пред Декември the witcher 1 генерал покер лажирани. 1; Amaya Игри е Q2 приходи речиси тројно на сила на Cryptologic стекнување; Републиканската Национален Комитет е повик за онлајн коцкање забрана фатени на Покер Играчи Алијансата исклучи стража; поранешен Full Tilt Покер директор Хауард Lederer и НИ Адвокат Preet Bharara вработен во забавни и назад преку Хауард е Црн петок граѓански обвиненија и Nichola Stott предвидени повеќе совети на социјалните медиуми стратегии за онлајн коцкање соработници.ЕВРОПА PokerStars предложи тоа е prepping за преселат во онлајн коцкање и обложување спортски, кој е лоша вест за Bwin.партија, чии последни финансиски ажурирање посочи дека оние профитабилни канали се задржат бори компанија живот; во меѓувреме, Paddy Power објавено здрава H1 профит, 888 објавено највисокото некогаш приходи и дури и OPAP се најде во црно; Betfair затворени ривал оператори сметки во очигледен обид да се зголеми податоци лиценца за продажба; Playtech започна мобилни бинго; германската држава на Schleswig-Holstein издадени повеќе спортски обложувања лиценци и Ребека Liggero pondered судбината на БРИТАНИЈА,-се соочуваат со онлајн коцкање соработници.АЗИЈА Галакси Возбудувања H1 профит засвири аналитичарите далеку, но Permira Советници одлучи да го продаде својот 6.7% од акциите, додека акциите беше возеше висока; популарноста на Азија покер доби поттик како Стенли Choi освои Macau најголемите некогаш покер турнир додека Бруно Tadebois освои Азија Покер Турнеја е прво патување во Америка; SJM Стопанства купи удел во Макао Рибар е Пристан redevelopment проектот; Австралиски фудбал обложување ќе се удвои до 2017 но само ако лиги не се алчни; Песоци Кина поседува Cotai прошетка-up бизнис; Виетнам разби амбициозен онлајн игри на филијалата и Успех Универзумот Група Хофман Ма вели junkets не се случува насекаде во скоро време.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre the witcher 1 генерал покер почетниците.