е блек џек паркиралиште вреди

Тоа беше банерот недела за Хонг Конг-врз основа на инвестиции во изградба и управување со имот фирма Павле Y е блек џек паркиралиште вреди. Инженеринг Group Ltd е блек џек и покер истиот. (PYE).Прво, компанијата најави дека ќе плати HK$2b (US $258m) за да се стекнат со Falloncroft Инвестиции Ltd., која е сопственик на правата за заговор на земјиштето на Макао е Cotai Лента веднаш до Една Оаза станбени проект е блек џек во казина лажирани. PYE има намера да го користи имотот да се подигне пет-ѕвезда бутик хотел-казино со 236 соби и 66 игри маси, 50 од кои PYE вели дека ќе бидат наменети за "премиум маса играчи'.Макао Секојдневно Тајмс објави дека од 2009 година проспектот покажува Falloncroft имаше потпиша меморандум за разбирање со една од Макао е шест concessionaires да ги обезбеди потребните игри лиценца (Macau Бизнис подоцна да се идентификува concessionaire како Melco Круна Забава).Сепак, 'оператор договор' што ќе им овозможи користење на оваа лиценца, наводно, уште да се добијат на владата службен благослов.Вклучувајќи го и земјиштето цена, PYE е Cotai казино проект се очекува да чини HK$6.5 б, и PYE планира да се одржи 1.8 б акции во 2013 година да се подигне некои капитал.Неколку дена по оваа објава, PYE најави дека беше во партнерство со Yau Ли Holdings Ltd.да се изгради Melco Круна ателјето Град одморалиште казино проект.Акции поднесување распишување на договорот стави HK$10b цена-таг на изградба договорот, кој е во средината на 2015 година временска рамка за завршување е блек џек и texas holdem истиот. PYE и Melco Круна имаат долгогодишна историја, со PYE одговорен за развој на Altira Макао (порано Круната Макао) хард рок казино работни места синсинати. Melco Круна се очекува да ги сноси brunt на Макао е предложена нова политика во однос на прифатливо локации за градот слот машина ложата.Четири или пет од Melco 10 Мока Клубови слот ложата – како и SJM Стопанства-лиценцирани Canidrome – можеби ќе треба да се преселат како резултат на политиките наменети за ограничување на такви капацитети на не-станбени области.Само еден Мока Клуб локација е, всушност, смета да биде во станбена област, но владата е изненадување инсистирање на ограничувањето на не-казино електронски гејминг машина локации на "пет ѕвезди" хотели може да бара Melco Круната да се повлече машини од некои хотели или дури и да ги принудат погодени хотели за да надградите до пет-ѕвезда ознаки.Или начинот на кој, Melco Круна заработувачка може да се очекува да се земе мал хит откако регулатива стапи на сила по една година се објавени во официјалниот владин Весник.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre хард рок казино работни места и вработување.