е блек џек и Texas Holdem истиот

Социјални игри платформа, Playfullbet, е купена од страна на дигиталната технологија претпријатие група, EXOGROUP.Според официјалното соопштение.. е блек џек и texas holdem истиот.
Основана во 2012 година од страна на поранешниот професионален покер играч Pol Ruiz, Playfullbet е free-to-play социјална спортската игра и е 8 милиони корисници силна.Како да се игра: Слободен виртуелни пари се дадени за играчите да се користи за да поставите влогови на голем број на спортски натпревар verticals вклучувајќи кошарка, фудбал, бејзбол, тенис, рагби и e-спорт.Кога играчите мора правилно да се кладиме на исходот тие се добијат виртуелна монети.Откако доволно количество на монети биле акумулирани, тие може да се продаде акциите за награди.Голем број на електронски уреди се вклучени во наградите, како што се smart Телевизори, играчки конзоли, видео игри и паметни телефони.Што да се играат на: Играчите можат да уживаат во Playfullbet на мобилни, десктоп и iOS и Android апликации, каде социјалните игри платформа, наводно има 2 милиони инсталира.Социјални игри: социјалниот аспект да Playfullbet им овозможува на играчите кои се регистрирани креирате сопствени профили, се дружи со други играчи, и да ги следат нив на платформа.Тоа исто така им овозможува да го види играчот рангирање на кој е ставање на најголемите облози за натпревари, собирањето на значки, како така натаму.Играчи, исто така може да се здружат и да формираат "дрвата" каде спортски натпревари може да се обложувате како група.Целна група: Мажи кои се движат во возраст од 18 до 35 се на социјални игри платформа е целна публика.Нејзин најголем пазар е Шпанија, каде Playfullbet наводно има 4 милиони корисници.Земји од латинска Америка се следат со 3.2 милиони корисници, со остатокот од Европа и остатокот од светот.Приход извори: широк спектар на рекламирање на приходи се извор на Playfulbet е приходи.Тие вклучуваат онлајн рекламирање со банери се прикаже и мајчин рекламирање (CPM): рекламни вклучуваат електронски уреди, видео игри, онлајн коцкање сајтови, и корисникот retargeted рекламирање извори, како што се Амазон Филијалата за видео игра Стан инсталации (ИПК) и обложување спортски платформи.Играчи, исто така може да освојат дополнителни виртуелни пари за инсталирање на апликации, се приклучи спортски обложувања платформи, гледајќи го промовираше видео записи, пополнување анкети, итн.Главен Извршен Директор и основач на EXOGROUP, Бенџамин Fonzé, рече.. хард рок казино работни места синсинати. "добредојдени се Playfulbet на нашата група на компаниите да се приклучат ExoClick, EXADS, AdSecure и MobileCashout.Јас бев многу импресиониран со Playfulbet е одличен производ нуди, позиционирање на пазарот и талентиран тим.Компанијата е голем одговара за нас како група бидејќи Playfulbet генерира својот приход од онлајн рекламирањето, кое е бизнис знаеме внатре и надвор." Исто така, зборувајќи за стекнување, основач и Маркетинг-Директор на EXOGROUP, Pol Ruiz, додаде.. хард рок казино работни места и вработување. "EXOGROUP и неговите компании имаат длабоко разбирање на сообраќајот за стекнување, monetization, деловна интелигенција, сите поткрепени со сопствена технологија.Со дополнителна продажба, маркетинг, човечки ресурси и финансиска поддршка ние сега може навистина скалата до нашиот бизнис на глобално ниво." хард рок казино работни места гери индијана.