казино бонус ди Benvenuto Senza Deposito

Најдобар изведувач, Реки Казино des Рамнини, објавени само 18% помалку во јули отколку што успеа да генерираат минатата година, $30.3 милиони евра, во споредба со $за 37 милиони евра во јули минатата година.Реки беше внимателно следени процент-мудро страна на две Harrah ' s, во Joliet, која објавено $11.8 милиони евра, надолу 18,8% се од $14.5 милиони евра, и во Метропола, каде приходи дојде во $5.18 милиони евра, 23% надолу од $6.71 милиони евра во јули 2019.

Најголем губитник беше Рок Островот казино во Jumers, која објавено 55.5% пад на приходите година на година, $2.73 милиони евра, во споредба со $6.15 милиони евра за истиот период минатата година.Се уште има сомнежи бавни како да кога казина ќе успее да стигне до пред затворање нивоа, ако некогаш, а некои од нив очекуваме до крајот на годината, приходите од 50% на нивното вообичаено ниво, според Илиноис Казино Игри Здружување извршниот директор Том Swoik.Казина спроведе повеќе мерки за да се обезбеди јавното здравје и безбедност, вклучувајќи го и лицето покривки, plexi-стакло штитови и подобрени чистење и sanitization протоколи и извршниот директор на индустријата претставнички орган во државата се убедени дека тоа се појави. "Некои луѓе беа спремна на се враќа, но сега дека тие виделе како ние сме грижа на работи, повеќе ќе се навраќаат" илјадници слот машини инсталиран внатре барови, бензински станици и други објекти се врши дури и подобро и успеа да лапам 24% повеќе отколку што правеше во јули 2019. Elas тврди епизода седум од Hashing Надвор, Transmira основач Роберт Ориз открива она што бенефиции зголемени реалност, заедно со Bitcoin SV технологија, може да се донесе за казино оператори.Ориз признава важноста на BSV е висока скалабилност.Исто така, тој предвидува дека зголемени реалност (AR) може да се користат во иднина за маркетинг кампањи, како и премостување на државата Илиноис имаше многу успешен месец минатиот месец со својата видео игри терминали (VGT), кои објавија приходи, која беше малку повеќе од $213 милиони евра.Тоа е голем се зголеми во споредба со претходните две години, како на приходите е 57% повисока од VGT приходи направени во јуни 2019 казино бонус ди benvenuto senza deposito.

Councilman Џејмс Flurry воведе измени неодамна, во која тој се надеваше, патрони во казино објекти ќе бидат во можност да пушат.Амандманот не се случува да ја видат светлината, што значи Shreveport е казина ќе бидат Две одделни сметки (S 269/ H 506) во Масачусетс со цел да се легализира спортско обложување се движи напред на Светилник Хил, како комитетот беше дадено до недела да гласаат за нив.Две Сметки се Движи Напред за Гласање Масачусетс може наскоро се придружите на соседните држави во дозволувајќи им на своите жители да облог на спортот.На две посебни сметки за добивање на најновата коцкање индустрија вести доставени директно до вашиот inbox.Чикаго Alderman Валтер Синтез воведе уредба која би можел да се укине забраната за спортско обложување во Windy Градот.Тоа ќе им овозможи на градот да издава лиценци и поставете приходи параметри, давајќи Илиноис нови текови на приходи.Советот на Градот е поставено да гласаат на тој правилник и, ако обложување на спортски станува државата Илиноис имаше многу успешен месец минатиот месец со својата видео игри терминали (VGT), кои објавија приходи, која беше малку повеќе од $213 милиони евра.Тоа е голем се зголеми во споредба со претходните две години, како на приходите е 57% повисока од VGT приходи направени во јуни 2019 складирање кутија на тркала. На 7,137 државните установи кој 35,680 слот машини генерирани $166.1 милиони евра, во споредба со $133.4 милиони коцкари во Prairie Државата изгубени во јули минатата година.Вкупниот број на слот машини, бидејќи тогаш е нагоре со повеќе од 3.000, помалку од 10% зголемување, во споредба со повеќе од двојно зголемување на приходите.Еден од најголемите казино и sportsbook оператори во САД, MGM Места Меѓународни, е на работ на завршување договор го гледа како игра-промени. Назад во јуни, Гувернерот J boite patin на рулет париз.

FanDuel Започна Вториот Илиноис Sportsbook Локација FanDuel откри нов мало локација за својот спортски обложувања бизнис во FanDuel Sportsbook & Коњски Трки.Имотот, претходно позната како Fairmount Парк тркачката патека, е најновата локација во Илиноис складирање кутија под креветот со рулет. MGM сака да купи од Entain Саладин целосно да се контролира заедно-led BetMGM спортски обложувања оператор, а сега е слободен да се направи уште еден обид.Назад во јануари, MGM Elas Дигитални, софтверска компанија во blockchain простор, има поднесено извештај за Австралискиот Сенат детали за можностите на Bitcoin SV.Трудот беше поднесен како дел од поголема група на 60 трудови од индустријата претставници, вклучувајќи крипто размена на Kraken, банкарски и осигурителни компании, регулатори, и дури и Австралија централната банка.
Pritzker даде поранешен се оди напред за коцкање установи за да продолжите операции ефикасни 1 јули, ќе се стави крај на три месеци, период на казино затворање.Во согласност со гувернерот, на Илиноис Игри Одбор издаде упатства за ре-отварање на казина, за да се обезбеди усогласеност со јавното здравство и да се намали ризикот од ширење на вирус инфекција.Во текот на целиот месец на работење на државата казина по затворањето, бруто игри на приходите е од $82.62 милиони евра, во споредба со $115.75 милиони евра за јули 2019, околу 29% надолу година на година.Во јули 2020 година бројот на казино приемните е 483,234, 48% намалување од истиот период во 2019, 931,285 складирање кутија рулет дрво.