складирање кутија рулет во кревет

40-силна казино пазарот во Макао е наводно ја продолжува својата бавното закрепнување од минатата година coronavirus поврзани со рецесија по објавувањето на пораст од околу 13.6% месец-на-месец во вкупен бруто игри приходи за Март до речиси $1.04 милијарди долари.Според извештајот од GGRAsia цитирајќи официјални информации од енклава Гејминг Инспекција и Координација на Бирото на регулаторот, месечни и бројката претставува пазарот е најдобар учинок на 2021 и го зеде година-до денес картонче до $2.95 милијарди долари.Сепак, изворот објасни дека овој кумулативни претпоставка е уште некои 22.5% под $3.81 милијарди chalked за истите три месеци, период минатата година и стои голем 69% под околу $9.51 милијарди долари заработени во 2019 складирање кутија рулет во кревет. Сериозни исклучување: Сепак, Макао е казина сепак успеа да објавувате Март фигура што беше импресивен 58% повисока од $656.32 милиони снимен за аналогно месец минатата година, по заканата на coronavirus пандемија имаше принудени службеници во поведување спектар на максимален капацитет граници, патување ограничувања и социјално дистанцирање протоколи.Опасностите што ги заболување кое тогаш беше познат како "Wuhan вирусот' имаше дури и наводно должен на владата на поранешниот португалски енклава да shutter сите локални казина за 15-дневен период од 4 февруари да се вози во тој месец е во комбинација приходи надолу од 87.8% од година на година да мал $387,500 кутија за игра на покер louis vuitton. Неодамнешното оживување: GGRAsia цитира извештајот од ЈП Морган во откривање на кои изминатиот месец го видел Macau е казино пазарот пост последователни подобрувања во неделен вкупен бруто игри приходи со секојдневните работи го оценувате сега стои во регионот на $33.46 милиони евра.Меѓународен брокерски наводно покрај тоа изјави дека оваа претставена 'најдобар месечна печати бидејќи coronavirus и покажа во согласност последователни закрепнување од $31.21 million to $32.45 милиони дневно во текот на изминатите три месеци.' Наводно, прочитајте изјава од ЈП Морган.. спортски обложувања и казино на самитот во северна америка. "според наше мислење, ова се одразува подобрување на патната расположение и затворен-до побарувачката, како и скромни релаксација на локалните ограничувања во Макао како продолжување на постојаната влогови или отстранување на coronavirus тест барања за казино entry." Не прогноза: Сепак, колеги брокерски Sanford C Bernstein Ограничен, наводно изјавил дека во Март се совпаѓа беше 'пониски отколку што се очекуваше, делумно поради продолжение слаби се одржи во месец'.Оваа фирма исто така наводно смета дека маса-пазар игри приходи во Макао беа во моментов стои на околу 40% од своите пред-пандемија височини со ВИП игра", со околу 20% нивоа".Возбудлива очекување: GGRAsia, исто така, објави дека Macau е вкупен бруто игри приходи за април може да го подобри значително треба повеќе coronavirus поврзани пречки се скрати, со цел да се произведе поврзани пораст на странски туризам.Оваа прогноза наводно дојде по февруари видов локалните функционери се земе Кина исклучување на својата листа на области каде што гостите ќе се смета на 'среден ризик" од страна на потенцијално-смртоносна зараза. спортско обложување и коцкање онлајн.