три реки казино питсбург пенсилванија

Индија е водејќи нелегална онлајн коцкање оператор е испратена до земјата од страна на сајбер крило на Мумбаи Криминал Гранка.Во средата, Индиските медиуми објавија дека Мумбаи полицијата мораше уапсени девет лица, вклучувајќи Ramesh Chaurasia и неговиот син Anchal.Две Chaurasias се директори на Играта Кралот Индија Pvt Ltd, која работи на gamekingindia.com и planetgonline.com коцкање домени (како што во моментов се прикаже општ Microsoft Windows Server екрани, иако gamekingindia.биз домен сепак ќе ве одведе онаму каде што сакате да оди).Постар Chaurasia беше уапсен во текот пред една година во државната на Madhya Pradesh за работење на мрежата на videogame салони и сајбер кафулиња дека тајно се обезбеди пристап до нелегални онлајн коцкање сајтови три реки казино питсбург пенсилванија. Chaurasia, исто така, е уапсен во Мумбаи во 2013, но бегаат од обвинителството, наводно, поради неговите политички врски.На Прес Довербата на Индија, цитиран Акбар Патан, заменик-комесар на Мумбаи сајбер полициска единица, велејќи дека Chaurasia операција бара своето мало клиенти да плаќаат вистински пари за виртуелни кредити кои може да се користи за да се коцка преку интернет сајтови.Во Мај, полицијата во њу Делхи уапсен директор на "Забава Точка' продавница чија PlayStation единици биле конфигуриран со обложување софтвер.На Chaurasia прстен, наводно управувана илјадници такви продавници низ Индија, пребивање годишен $31m од нивните активности.На Chaurasian операција мораше наводно, започна нудат далечински коцкање услуги, со мрежата на земјиште-базирани агенти ракување исплати.Сепак, семејството е софтвер беше, исто така, рече дека за да се конфигурираат за да се елиминира веројатноста на тие морале да платите за сите значителни добивки.Патан тврди дека двете Chaurasias биле "постојано се менува градови", за да се избегне детекција од страна на властите, дури и менување на нивните возила по одредено растојание и понатаму да се фрли полицијата надвор нивниот мирис.Патан рече Chaurasias ќе се одржи во полициската постапка до 5 јули, кажува дека dastardly duo може да биде објавен на кауција отпосле.Тоа е јасно зошто ваков ризик би се земе во предвид дека парот се раскошно го демонстрираше и на подготвеноста и капацитетот да се избегне правдата во бројни прилики.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre три реки казино pgh pa.