игра системи да се победи во рулет

Ново-потпишан Св. Луј Кардинали знаците Seung Hwan О добива уште една казна за неговото коцкање искуства во Макао и овој пат, од неговата земја Јужна Кореја.На Сеул судот го казни со парична казна О KRW 10 милиони ($8,300) за кршење на Јужна кореја закони, со коцкање во Макао казино, според портпаролот на Joon Млади Maeng во Сеул Централниот Окружен Суд во вторник.Поранешниот Чикаго Младенчиња стомна Лим Чанг-yong, О е екс-teammate со Јужна кореја клуб Samsung Лавови, беше, исто така, казнети истиот износ.О, и Лим неодамна беа нарачани од страна на корејски Бејзбол Организација (KBO) да плати казна на KRW 7 милиони ($5,800) по јавни обвинители, одлучи своите постапки конституира резиме дело.И двете беа, исто така, погодени со полу-сезона забрана, доколку тие се одлучат да се вратат на KBO на Шампионите.Но, тоа нема да биде проблем за Ох, кој потпиша едно-годишен договор со кој вклучува клуб опција за 2017 со Св игра системи да се победи во рулет. Луј Кардинали.Картички план да се ангажира со полно работно време преведувач да ви помогне О прилагоди на сад.Кардинали генерален директор на Џон Mozeliak рече дека клубот е отстапување време да се најде талент во Азискиот пазар.Тимот безуспешно понудата на корејски првиот baseman Byung-Хо Парк, кој слета со Минесота Близнаци, и минатата година, тие понудата на shortstop Јунг Хо Kang, кој игра за Питсбург Пирати.На Кардинали имаше интерес во текот О е слободен агент процес и дека, всушност, биле sup него од 2009 година систем рулет црвена и црна. О е пресметана 357 ги зачувува помеѓу KBO и Nippon Централната Лига.Иако тој никогаш не направи повеќе од 64 настапи во една сезона, О, има notched седум сезони со најмалку 37 спасува системи за онлајн рулет.
"Јас сте постигнале се што е во Кореја и Јапонија, двете земји, како поблиску," Ох, рече, зборувајќи преку преведувач, на прес-конференција математички системи да се победи во рулет. "Па јас сакав нова средина и беше во потрага за мотивација и нов предизвик.Тоа беше причината зошто решив да се приклучат MLB." О изразил интерес да доаѓаат во сад по неговиот договор завршува со Hanshin Тигри на Јапонија Централната Лига.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre nl texas holdem tournament strategy.