три реки казино Pai Gow покер

Норвешка е Министерката за Култура, Thorhild Widwey, изјави дека норвешката Националните Првенства може да се одржи на домашна почва по законот беше поднесен до парламентот за да се дозволи враќање на телевизија покер турнири, и дома игри, во Скандинавската земја.Тоа е добра вест за Норвешка, но не се толку добри за Ирска.На 2015 година, норвешкиот Покер Првенство би можело да се наоѓаат во внатрешноста на земјата, по норвешки Министерството за Култура издаде соопштение се наведува дека тоа беше изменет 'лотарија правила, така што Покер Првенство ќе се одржи во Норвешка.' Извештајот, исто така, продолжи да се каже дека тоа ќе им овозможи до пет поврзани регионалната квалификациите, и три форми на турнир во покер три реки казино pai gow покер. "До денес, Покер Првенства се одржуваат во странство.Во иднина, ова Првенство би можело да се одржи во Норвешка", рече Култура Министерот Thorhild Widwey.Важно е да се обрне поради cognizance на зборот "може" во изјавата на Министерот Widwey.Норвешка има причина да се возбудени, но нема потреба да се ров сите планови да се упатат кон CityWest хотел во Даблин само уште.Министерот Widwey првично откри својата рака назад во лето, кога нејзиниот предлози предложени издавање една лиценца за оператор избран да биде домаќин на националните настан, со главна награда предложи да не се надмине $335k, и влегувањето надоместоци ограничени на не повеќе од 10%.Новите предлози имаат награда базен snagged во $131k.Дома Игри Правило норвешка игри регулаторот, Lotteritilsynet, биле дадени чест на вртење Министерот Widwey соништата во нешто повеќе материјално.Дел од рамковниот договор се состои од законодавство кое ќе овозможи дома игри да оди напред.Тоа е област која е многу тешко за норвешката влада да го надгледува, и јас не може да се види како новата прописи промени тоа, но сето тоа е добар напредок за нација која е резултат го прави исклучително тешко да се коцка на домашна почва.Приватен домашен игри ќе им биде дозволено да работат, како додека тие се состојат од 10 учесници, со максимален придонес по учесник, поставен на 1,000 долари.Законот е доставен до собранието и норвешка покер играчи сега се игра на чекање игра.Во август, група на норвешката покер играчи беа ограбен по патуваат Stromstad во Шведска, да учествуваат во домашна игра, се должи на архаичните правила кои постојат во земјата на Викинзите.Сега тие можат да бидат ограбени многу поблиску до дома.Норвешката покер стана прилично висок профил, како на крајот со Ола "Чудно Oddsen" Amundsrud јавно предизвик сите членови на норвешката влада да се игра него heads-up за еден милион норвешка Kroner, па тој може да докаже дека покер е игра на вештина; и Норвешка е Феликс Stephensen наслов на Светската Серија на Покер ноември Девет вториот чипови.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre спортски игри на сад врховниот суд.