Vue направи функција помине слотови

Дали имате пријател кој е кул момче да пијат pints со но кога е време да се плати, тој е никаде да се најде?Bodog е совршен начин за вас да се добие некои репарации за сите оние крајот на вечерта исчезнуваат дела, и да го направите вашиот другар цврсти во исто време.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre Поранешниот Full Tilt Покер дел-сопственик Хауард Lederer е за да се скрши неговиот молк.Извештај во Лас Вегас Преглед-Journal (LVRJ) се наведува дека поранешниот член на одборот дал интервју за PokerNews и сопственик на покер форум 2+2, Мејсон Malmuth, укажува дека неговиот сајт, исто така ќе носат интервју со играчот.Вести на две интервјуа доаѓа откако министерството за Правда поднесе изменета граѓанска пријава против Lederer.Во тоа тие произведуваат проширена листа на средства, кои припаѓаат на Lederer вклучувајќи седум домови и голем број на автомобили кои не би се надвор од местото на Pimp My Ride.На КАНЦЕЛАРИЈА е ballpark бројка е $42.5 милиони и интервјуа може да фрли светло врз она што Професорот е следно текот на акцијата ќе бидат Цезар' шпекулира располагање на нивните Светската Серија на Покер (WSOP) бренд нема да се случи во скоро време по почитуван Лас Вегас колумнист разочаран на идејата.Хауард Stutz на LVRJ напиша дека Цезар "не е за продажба на Светската Серија на Покер" пред додавајќи дека брендот "не е на аукција блок".Тоа се случи по собир бура меѓу набљудувачи предложи тие се подготвени да се откаже од брендот.Наместо тоа, изгледа поверојатно тие ќе продолжи да гледа во можноста за offloading нивните Cotai голф, Цезар Макао, и да се свртат вниманието на Проектот Linq на Вегас лента vue направи функција помине слотови.

WSOP, многумина веруваат, би можела да стане компанијата go-to-бренд на иднината vue направи функција scoped слот. WSOP Една Голема за Една Капка шампион Antonio Esfandiari е да се појавуваат на Хауард Стерн шоу во Њујорк утре.Антонио испратила од својата сметка @MagicAntonio, во која се наведува "Њујорк, Њујорк...Само што пристигнале работи длабоко во покер турнири. 3 дневна во Големото Јаболко.Лошо биде на Хауард Стерн покаже оваа вторник наутро.Детали за да се дојде..." Тој потоа следи со уште еден Твит потврди дека тој ќе се појавува на SiriusXM е Howard100 на 7 (EST).Навивачите на WSOP Европа ќе биде воодушевен по веста дека ESPN ќе се емитува секој од турнирот е седум конечните табели во целост работи крик казино горниот дел на езерото калифорнија. 15-минута за доцнење на покриеност, со дупка картички, ќе бидат достапни на ESPN3.com и Еуроспорт за сепак долго маси ги преземат за да стигнат до нивниот заклучок во Hôtel Величествен Barrière/Ле Croisette Казино Barrière.Настанот се одвива помеѓу 21 септември и октомври 4 Сетх Palansky, потпретседател за комуникации на WSOP, изјави Pokerfuse дека тоа ќе биде "повеќето стабилна видео покривање на настанот некогаш".Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre работи крик казино горниот дел на езерото ca.