колку не го витка покер Streamers направи

Амбициозниот политички gambit да се донесе спортски обложување на Флорида, додека решавање компактен-сокак меѓу државата и моќен Seminole племенски оператор е мртов во вода, според повеќе извори, кој зборувал за да Флорида Политиката понеделник вечер.Еден lawmaker кој побара да остане анонимен рекол FP притисни беше "99 проценти мртвите." Со законодавната сесија завршува овој петок, во Куќата на Говорникот Хозе Олива (R-110та) рече дека пратениците едноставно истрча на време.Тој додаде дека тој не е во корист на повикуваат на специјална седница.Минатата недела беше објавено дека нацрт-компактен договорот беше во рацете на Гувернерот Рон DeSantis по неколку недели од преговорите меѓу племе и Сен колку не го витка покер streamers направи. Wilton Симпсон (R-10).Извори велат дека договор ќе се додели на Seminoles право да понуди спортско обложување, рулет, и craps на своите седум Хард Рок казина во Флорида, додека државата бројни pari-mutuel песни ќе станат "филијали", со право да биде домаќин на спортски обложувања киосци на која Seminoles би се намали.На Seminoles биле без компактен од 2015 година, но продолжија да ги споделуваат приходите од $350 милиони евра годишно со Флорида под привремена договор се согласија со поранешниот Гувернер Рик Скот.Новиот нацрт-договорот беше шпекулира да биде во вредност од $400 милиони евра годишно на државата за наредната 31 години, можеби зголемува за 500 милиони долари во текот на времето.Тоа би била најголемата приходи-споделување на договор помеѓу државата и племенски оператор во САД.Државата е под повеќе притисок од племето да потпише нов компактен.Плаќања беа загрозени од 2016 година федералниот суд, судот кој владеел државата имаше повредени оригиналниот компактен поради тоа што им дозволил на pari-mutels да работат т.н колку тие даночни казино добивки.

играч-назначен игри.Овие кршење на Seminole е ексклузивност на banked игри, како блек џек.Судијата пресуди дека племето има право да понуди banked игри без компактен — и без правење на приходи споделување на плаќања — до 2030 geant казино montceau les mines диск. Племето продолжува да вршат плаќања во добра вера и под услов дека државата robustly земјите играч-назначен игри на pari-mutuels.Нов договор мислеше да вклучуваат значителни промени на видови на игри на pari-mutuel песни ќе бидат во можност да ги понуди, потег што би можеле значително да ги намалат нивните приходи.Но, тоа беше се надевал дека песните ќе ги прифати измените во замена за спортско обложување, како и правото да "излезат од паровите," што значи дека ќе нема повеќе да биде потребно да се понуди квота на дербито или jai alai секоја година, обврска која е непрофитабилен за многу.Работите почнаа да изгледа ветувачки кога Гувернерот DeSantis инициран дискусии меѓу државата разни игри чинители на самитот во петок.Надежи беа покренати кога Барбара Havenick на Магија Град Казино, изјави Флорида Вести Услуга за тоа беше "прво време, бидејќи јас сум бил вклучен дека тој е добиле целата оваа група заедно." Таму никогаш не е време дека индустријата е заедно и нели сакаше да се убие себе," додаде таа.Олива рече дека притисни сега може да биде мртов, но прогресот беше направена и имаше надеж за следната година, иако следната година може да биде премногу доцна.Во 2016 година, Скот преговараат нов компактен со Seminoles дека би биле во вредност од $3 милијарди долари за државата повеќе од седум години, но тоа беше одбиено од страна на законодавната, само неколку месеци пред сојузниот суд владејачката предаден на Seminole е на горниот дел од раката.Праша во понеделник од Флорида Политиката дали на племето планира да престане плаќаат стотици милиони на државата во добра вера, Seminole портпаролот одговори едноставно, "не коментирање вечерва." geant казино montceau les mines суштината.