Geant казино мон Dore Nc

Поддржувачи на НАС сојузна онлајн покер сметка хит на нивните избирачки trifecta во вторник, со Претседателот Барак Обама задржување на своето седиште во Белата Куќа, Сен geant казино мон dore nc. Хари Рид (Д-NV) задржување на мнозинската контрола на Сенатот и Сен waitrose онлајн шопинг испорака слотови. Декан Хелер (R-NV) fending исклучи предизвикот на Демократ Шели Berkley.Во пресрет на овие херои наѕира куци патка сесија на Конгресот.И така ние внесете.. waitrose онлајн шопинг божиќ слотови. крајот од играта.Рид и Хелер има осум недели, во која да го убеди 10-15 републиканската партија сенаторите да го одржат својот noses и глас " ај " за онлајн покер.Или тоа, или законот е републиканската партија ко-автор Сен. Jon Kyl (R-AZ) треба да rechristen на сметка на Роналд Реган Е Бог Дејствува на 2012 и да го прикачите тоа во последната секунда за парче мора да помине законодавство, како што се законот за зголемување на сенаторот плати на денови во кои се заврши со 'y'.Може Хари се донесе овој премиер парче свинско месо дом на неговиот Невада казина за најдобар Божиќ некогаш или ќе републиканската партија се игра на Grinch?Ќе Америка поздрави Новата Година со федерално регулирани онлајн покер систем, или ќе НИ играчи мора да издржи неопислива ужасите на еден тежок држава-по-држава rollout?Помине пуканки, ова ќе биде добро.. waitrose шопинг во продавница слотови.
ПОЛИРАЊЕ ДЕКА TURD ЦВЕТ На националната политичка сцена, во вторникот вечерта беше речиси anticlimactic.Додека Фокс Вести тим се зголеми повеќе потиштени како резултат стана јасно, Карл 'Архитект' Rove одби да се откаже.Човекот Џорџ Буш нарекува 'Turd Цвет' помина поголемиот дел од вечерта бесно компјутери статистика на она што изгледаше како Krispy Kreme салфетки, инсистирајќи сите додека се дека Мит Ромни не беше уште математички елиминирани, како Хомер Симпсон брка дека летање свињи, следење на мантрата на "тоа е се уште добро, тоа е се уште добро'.Мит на крајот се согласи, тогаш се појави пред своите поддржувачи да ја испорача стандард "сигурен, ми рече мојот противник беше hypersexual necrophiliac кои nocturnally prowled гробишта, exhuming и черепот-ебат органите на вашите најблиски, но јас не навистина да значи тоа' говор на омраза.Тогаш Обама излезе и не реторичко 'greatest hits' сет, како една од оние стари седумдесеттите години бендови кои не навистина имаат секој нов материјал за да се промовира.Ние ќе се направи некој коментар за тоа како неговиот најстарата ќерка се случува да биде голема fox, кога таа го достигнува зрелоста, но ние навистина не сакаме беспилотни летала следниве нас на нашиот начин на работа, секое утро.ИСТО КАКО што НЕКОГАШ БЕШЕ, и Покрај сите возбуда, Шелдон Adelson милиони не помага Мит победи на Белата Куќа.Пеколот, Adelson не може дури не се осигура дека Раби Shmuley Boteach победи Њу Џерси е 9 Конгресот Област.Да не мислите дека нацијата е политички систем е целосно неверодостоен, MGM Установи' милиони освои компанија шанса да се изгради нов казино – со маса игри, ви благодарам многу – во Мериленд.Имаше неколку други резултати вреди да се спомене, како Сенатот добива својот прв отворено геј член во Висконсин е Tammy Болдвин, плус Колорадо и Вашингтон, дека не препуштајќи му се на Beastie Момчиња Adrock велат 'се заблагодарам на небото" од страна на легализирање на плевел.Ние, исто така, научив дека постојат многу помалку бела Американски мажи од таму се користи за да се, и дека жените од сите етнички групи имаат тенденција да гласаат за партијата која не се стави ѕвездичка по зборот " силување.' И така, после сите кои kerfuffle, сите оние primaries и конвенции и дебати и реклами и robo-повици и пораки и текстови и осум kajillion дрвјата кои биле да се намали за да се направи знаци и реклами и постери и флаери и писма и донации .. waitrose слотови за стари лица. навистина ништо не се сменило.Исто претседател, речиси на истиот Конгрес, исто монументални проблеми, исто неподготвеност за компромис и да се дојде до консензус во...

Четири повеќе пива!Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre блу чип казино календар на настани.