Waitrose шопинг во продавница слотови

Конектикат Гувернерот Ned Ламонт (D) наложено на законодавниот дом да се свитка на законот со кој ќе им овозможи на државата две племиња, за да се изгради $350 милиони казино во Bridgeport waitrose шопинг во продавница слотови. Bridgeport Градоначалникот Јосиф Ganim (D) мора да бидат ставени во тим со Mashantucket Pequot и Mohegan Мајчин Американските Индијанци да им помогнам на законодавство кое ќе даде племиња $100 милиони во градот и државата финансиски средства за да се помогне да се изгради интегриран casino resort во морско пристаниште градот.Но Ламонт вели дека државата пратениците треба да ров во последен момент напор.Ова 11-ти час предлогот не е целосно vetted или ревидираат, и со само еден ден до крајот на седницата, тоа не е во јавна најдобар интерес да потрае ова прашање," Ламонт портпаролот Maribel La и луз рече waitrose слотови за стари лица. "Наместо на решавање нерешени судски постапки, таа се става во состојба на зголемена и непосреден судски постапки ризик од повеќе партии." Законодавната власт adjourned на полноќ минатата ноќ.Сепак, Генералното Собрание може да потрае до Bridgeport казино прашање за време на специјална седница ова лето.Иако Ламонт е спротивно на донесување на Bridgeport се справи оваа сесија, гувернерот изрази поддршка за проектот минатиот месец. "Се обидуваме да се направи нешто, но не сме случува да се направи тоа во оваа сесија" на Демократот мартин.

Bridgeport стана наменети за казино кога MGM Места претстави плановите за $675 милиони сопственост има минатата година.Казино гигант планови беа во одговор на Конектикат авторизирање на своите две племиња, за да се изгради сателитски игри место во Источна Виндзор, 13 милји јужно од $960 милиони MGM Спрингфилд во Масачусетс блу чип казино календар на настани. MGM тврди дека Конектикат во суштина беше да се легализира комерцијални казина, и треба да се одржи на конкурентни понуди процес, доколку тоа го посака да го стори тоа.На MGM план привлече поддршка од многу Bridgeport државните законодавци.На Конектикат Огледало вели дека договорот меѓу племиња и Bridgeport дополнително би му даде на Мајчин Американците ги и ексклузивните права за спортско обложување и коцкање на интернет.Сепак, Ganim негираше познавање на аранжманот доцна во вторникот вечерта.

"Јас немам идеја, без идеја," Ganim рече на предлогот. "Претпоставувам дека ние само ќе треба да се види што се случува." Куќа Говорникот Џо Aresimowicz (D-Берлин) изјави дека околу една-страница предлог е "одлична почетна точка," но додаде дека добивање на потребните гласови заедно во толку побрза начин ќе биде тешко.Конектикат, пратениците и поранешен Gov блу чип казино настан распоред.
Dannel Malloy (D) потпишан на Источниот Виндзор сателитски казино во јуни 2017 блу чип казино забава распоред. Наводно лобирање од страна на MGM застој изградба, како и на САД на Одделот за Внатрешни работи одби да го одобри државата е изменет племенски игри compacts.Тоа беше само во Март дека формално одобрување дојде од Внатрешноста на Одделот.Но изградбата се уште нема да започнат на $300 милиони казино тоа е да се нарече Племенски Правец.На Middletown Притиснете вели племиња не се во можност да обезбеди финансирање за објектот се планира да куќа 1,800 слот машини и 60 табела игри blackjack all weather roof coat 5l. MGM не се очекува да се откажат од своите планови за да влезат во Конектикат.Со богатство градите на средства подготвени да лобира државата, пратениците, казино компанија веројатно ќе направи се што е во нејзина моќ да ги заштити своите $960 милиони евра инвестиции во Масачусетс..