прва класа тури казино патувања

На МАК, лигата откако stridently разлика од коцкање, проценки тоа ќе генерира $270 милиони евра во приходи оваа година, преку договори со казино компании и sportsbook оператори.Таа бројка се потенцијално извира да $1 милијарди долари во текот на тековната деценија.Бидејќи на 2018 Врховниот Суд владејачката на Професионални и Аматерски Спортски законот за Заштита (PASPA), најпопуларниот НАС спортски лига има повеќе загреани за обложување.Што претставува драматичен turnabout од деновите кога поранешниот Комесар Пит Rozelle суспендирани Green Bay Packers легенда Пол Hornung и Детроит Лавови Сите-Pro одбранбени се справи со Алекс Karras за обложување на игри.Што дефинитивно може да се види на пазарот расте до $1 милијарда-плус на шампионите можност во текот на оваа деценија," изјави Кристофер Halpin, извршен потпретседател за МАК, во интервју за " Вашингтон Пост.Како Пост член укажува, на МАК не е едноставно да се кандидира на слепо во својата прегратка на спортски wagering.Лигата истражуван фанови ставовите кон обложување, ќе откриете дека половина се или активно или аспиранти/неврзан betters, додека друг 30 проценти се амбивалентен кон обложување.Спротивно на тоа, процентот на "активни rejecters" — фанови силно се противат на обложување — беше 20 проценти кога лига првично го истражуваше прашање.Но таа бројка оттогаш падна за 12 проценти, според Објавата.Експерти и лига набљудувачи велат дека МАК прегратка на регулирани спортски wagering врие надолу за да едноставна економија.Преку рекламирање, именување права се занимава, маркетинг партнерства, и други договори, МАК е реализација на нови приходи за лигата и неговите 32 франшизи.Неодамнешна активност моменти лигата е остар промени на гледање на спортски обложувања.Само на овој месец, беше утврдено лигата ќе дозвола ограничен број на sportsbook реклами за време на емитувањата во оваа сезона, додека Државниот Фарм Стадион, дом на Аризона Кардинали, ќе биде прва во лигата да се имаат на лице место продажба на мало sportsbook.Во април, МАК најави дека Цезар Забава (NASDAQ:CZR) е лигата првиот казино спонзор.Лига, исто така, донесе DraftKings (NASDAQ:DKNG) во странство како своја официјална sportsbook партнер.Минатиот месец, Луизијана, пратениците одобрени од 20 години, $138 милиони договор, при што на Цезар добивки именување на Њу Орлеанс Superdome, дом на Светиите.Цезар, исто така, има одобрение за ставање во договор со Хјустон Texans, иако ниту казина, ниту спортски wagering се дозволени во Тексас.На МАК е помек став ќе пристигне како експерти проценка на север од $20 милијарди евра ќе бидат wagered на колеџ и про фудбал оваа година во регулирани sportsbooks.Наслов во почетокот на 2021 МАК сезона на Септември прва класа тури казино патувања. 9, спортски wagering е живо и правна во десетина држави и во Вашингтон, кои се домови на МАК франшизи.Таа бројка вклучува Аризона, што е поверојатно да бидат подготвени на или пред Септември прва класа воз сиднеј да казино. Тоа исто така вклучува и Њу Џерси и Вирџинија, кои не се официјални домови да МАК франшизи, но се блиски до именуваните пазари на Њујорк Авиони, Њујорк Гиганти и Вашингтон Фудбалски Тим.Четиринаесет на лигата е 32 клубови се базира на пазарите каде спортско обложување е живо и правна.Како и за други спортови wagering генерирање на приходи можности, МАК има тие, како и.На пример, лигата има 4,5 проценти сопственички удел во спортско обложување на податоци на услуги Гениј Спорт (NYSE:GENI).Претходно оваа година, Гениј освои податоци договор со лигата, шпекулира да биде во вредност од $1 милијарди долари во текот на шест години.Во прилог на акциите во Гениј, на МАК поседува капитал во Sportradar, Skillz Inc прва класа тури преку ноќ казино патувања. (NYSE:SKLZ), Fanatics, и На Локацијата Искуства. првото казино да се отвори во атлантик сити.