првото казино да се отвори во атлантик сити

Секоја година, Меѓународната Жените Ден се слави на глобално ниво за 8-ми Март, со цел да се препознаат и чест на достигнувањата на жени во светот и во текот на историјата, како и да продолжи да го промовира правата на жените на меѓународно ниво.Со темата за оваа година е Меѓународен Жените Ден се 'Мислам еднакви, изградба на паметни, иновираат за промена', Fortuna Игри се одлучи да започне со преработената верзија на нивниот онлајн женски казино сајт, CasinoDames, за да се совпаѓа со светската прослава во Март.Датира повеќе од еден век, првиот женски Ден се одржа во Њујорк во 1909, пред водечките женски германски фигури во 1910 година предложено дека тоа се направи на годишната прослава.Овој концепт брзо почна да ги тргнеме низ светот, со Обединетите Нации за прогласување нивната целосна поддршка во 1975 – сега широко позната како Меѓународна Жените Година.Денес, Меѓународната Жените Ден се слави во повеќе од 100 земји низ светот, а се смета и службено лице од јавен празник во многу.Собири, паради, конференции, културни приредби и многу повеќе дела на прослава се одржа во целиот свет со цел да го прослават на културните, политичките, социјалните и економските достигнувања на жените, и секоја година Меѓународниот Жените Ден се фокусира на различна тема да се промовира одредена агенда.Има мека-лансиран CasinoDames во крајот на 2018, Скот Manford, извршен ДИРЕКТОР на Fortuna Игри, опишани како тим имаат целосно ре-дизајниран женски насочени сајт базира првенствено на играчите повратни информации, најавува дека тие се "сега подготвен да се хард-стартување на преработената сајт и да се промовира значително низ нашите licenced територии низ Европа." Зборувајќи понатаму за збогатено на CasinoDames, Manford рече: "сосема е очигледно женски-се фокусираше и на новиот дизајн вклучува елементи од 1950-тите во Америка, со Вегас стил ресторан чувствуваат за него." Тој продолжи: "се чини дека Ова да биде она што нашите играчи сакаше, да им помогне на искра чувства на жени со овластување и носталгија, кога играте на овој бренд." Со главниот дизајнер на чело на преработиш fittingly се женски, новиот дизајн вели збогум на старата претежно розова и виолетова боја шема и се воведува нова bubblegum сина боја палета, додавање на свеж и возбудлива тон на CasinoDames бренд.Во значително машки доминираат индустрија, Fortuna Игри има за цел да ги поттикне жените и да го охрабри учеството на жените во областа на iGaming, и затоа се обидува да создаде визуелно привлечен и добредојде на платформа за женски играчи за да пристапите до нивните омилени онлајн слот и казино игри првото казино да се отвори во атлантик сити.

Manford сумирани: "Ние сме многу возбудени за да го видиш она што во иднина треба да се одржи за CasinoDames.Се надеваме дека тоа ќе поднесе жалба на женски играчи и млади и стари околу светот." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre мини-itx случај со 3 слот графичкиот процесор.