казино во близина на запад монро La

Макао водечките junket оператор потврдува дека ВИП коцкање доаѓа до Melco Круна Забава ателјето Град сопственост.Минатиот месец, на врвот Melco Круна извршување нека се лизга дека Студиото Градот беше со оглед на крај неговата само-изрече забрана на VIP коцкање.Имотот фамозно отвори во октомври минатата година без никаква junket-led VIP соби – првиот Macau казино да го стори тоа – но Студио Градот изведба досега не успеа да ги задоволи шеф Лоренс Хо е очекувања.Во вторникот, Блумберг објави дека Melco Круна е да зборувам со истакнати junkets Suncity Група и Tak Чун Групата да започне колку што три VIP соби во Студио Град ", како што уште во овој квартал." Во средата, на Suncity портпарол потврди за GGRAsia дека тоа ќе биде оперативен ВИП соба во Студио Град, но одби да понуди дополнителни детали.Во одговор, Melco Круна издаде изјава велејќи Студио Град ", ја задржува својата маса и премиум маса позиционирање на пазарот", но не сакаше да ја отфрли можноста за додавање на VIP операции "ако веруваме дека тоа ќе резултира во подобрена и повеќе насочуваат производ нудиме за нашите клиенти." JUNKETS ПАЃА ПОБРЗО ОТКОЛКУ ДИРЕКТНА VIP Последниве статистика од Макао Канцеларијата на Секретар за Економија и Финансии покажа VIP приходи во првата половина на 2016 година беше долу 17.3% од истиот период минатата година, додека масовната пазарот игри беше долу само 3.6%.ВИП проблеми беа дури и полошо во H1 статистика објавени од страна на junket инвеститор Iao Kun Group Holding Co Ltd (IKGH), која има голем удел во пет Macau VIP соби казино во близина на запад монро la. IKGH вели VIP промет падна 47% во H1 да $2.06 б, додека јуни месечна фигура беше долу 58% до $230m, и покрај повисока од просекот 3.24% победи стапка.Со VIP pickings толку тенок, некои Macau казино оператори заобиколат junkets целосно со ангажирање на т.н пандора armband goud се сретна слот. "директно' ВИП игри.Елиминирање на junket middleman значи казина го сноси ризикот на VIP defaulting на неговиот коцкање долгови – како што е прикажано од страна на Genting Сингапур е предупредувачка приказна – но профит, тие заработуваат не треба да се споделат со партнерот панда слот машина за продажба. Sanford C Bernstein аналитичари издадени белешка оваа недела, велејќи директни VIP промет паднале од една третина во текот на изминатите две години на Макао пад, но дека тоа е помала стапка од junket ВИП.Аналитичарите сметаат дека и покрај директни VIP резултира во повисоки одредби за лоши долгови, казино оператори "се појави да биде управување со ризиците претпазливо." На шест Macau казино concessionaires, аналитичарите предложи Дин Одморалишта, MGM Кина и SJM Стопанства се најмалку наклонети да се вклучат во директна ВИП, додека Галакси и Melco Круна се најмногу изложени на зголемувањето на лош долг на одредбите кои произлегуваат од нивните директни VIP кредитирање.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre panduit широк слот жици дуктус.