Panduit тесен слот жици дуктус

Националната велика БРИТАНИЈА весникот The Guardian го заврши својот спортски обложувања партнерство со FSB Технологија.Весникот објави дека повеќе нема да ја стартувате својата GoWager обложување услуги во својот веб-сајт.Старателот е партнерство со FSB Технологија започна GoWager во февруари 2014 година, нудејќи клиенти целосна sportsbook со live обложување на спектар на спортски вклучувајќи фудбал, horseracing, тенис и крикет на избраните обложување пазари.Весникот соочува со критики и опозицијата од своите читатели за промовирање на коцкање производи и објавувањето беше принуден да ги видиш своите спортски обложувања партнерство panduit тесен слот жици дуктус. FSB-напојува GoWager беше вклучен за да самостоен сајт unaffiliated The Guardian.Велика БРИТАНИЈА весникот беше донесена силен став против велика БРИТАНИЈА коцкање, особено прашањето на фиксна шансите обложување терминали (FOBT е) но неговата комерцијална оддел имаше брани својата онлајн обложување спортски производ како поединец е правото да се избере и дека тоа беше само во промет на спортските страници на весниците, а веб-сајт казино во близина на сент луис п. "Guardian News & Media е секогаш бара нови начини да се иновираат комерцијално, но ние исто така сме свесни за ставовите на нашите читатели, од кои некои беа наведени во читатели' уредникот колона за GoWager минатата година," портпарол изјави eGaming Преглед казино во близина на свети јосиф п. "Оваа одлука беше поврзан со услугите понудени од страна на FSB Технологија и GoWager веб-сајт ќе го продолжат без Старател вклученост," портпаролот додаде.Дејв McDowell, извршен ДИРЕКТОР и ко-основач на FSB Технологија, додава, "Ние навистина уживав да работи со Старателот и остануваат на многу добри услови.Односот ни даде фантастични платформа да ја покажат нашата позиција како водечки снабдувач на технологија казино во близина на катедралата свети павле mn. "Ние се скрши новото тло во дистрибуцијата на спортски обложувања услуга од страна на доставување контекстуални обложување можности вградени во рамките на медиумски партнер на веб страницата.На FSB ние сакаме да продолжи да биде иновативна технологија кога станува збор за маркетинг на овие услуги и да го одржуваат својата позиција како повеќето флексибилно спортско обложување решение на пазарот денес." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre формула рулет 4 stelle ischia.