северна потрага на казино еп мени

Maltese онлајн казино оператор, Панда Media Limited, најави дека својот домен на VideoSlots.com ја ажурира својата одговорен коцкање политики и сега бара сите играчи со седиште во Велика Британија да се воспостави загуба граница пред wagering.Важен чекор: фирмата со седиште во Valletta предградие на Е-Swatar направи откровение преку официјалното соопштение објавено од страна на Европската Игри Медиумите и Настани само една недела откако детали што собирање на видео слотови понудени од страна на VideoSlots.com го достигна историскиот 3,500 целта.Пионер предуслов: Панда користи на кратко соопштение да изјавуваат дека VideoSlots може да се пофали со портфолио на 'ангажирање и возбудлива понуди од некои од индустријата е најдобро добавувачи' вклучувајќи сака на Еволуцијата Игри Ограничен, Wazdan, NetEnt AB и Прагматични Игра Ограничен додека опишување на нови првиот од својот вид политика, како дел од обид 'да помогне да се заштитат своите играчи и да се осигура коцкање останува забава.' Совесни определба: Александар Stevendahl, Главен Извршен Директор за Панда, детални дека VideoSlots е лиценциран со iGaming органи во Малта, Велика Британија и Шведска во напредувањето на проповедајќи дека новиот задолжително политика за Британските онлајн казино aficionados е поставена за да им помогне на доменот на зајакнување на 'својата позиција на одговорни коцкање.' Stevendahl изјавата се чита.. северна потрага на казино еп мени. "Одговорен коцкање е нашиот број-еден приоритет и овој услов се додава екстра ниво на безбедност за играчи на VideoSlots.com.Ние веруваме коцкање треба да биде забавна и ангажирање форма на забава и ние се надеваме дека нашата иницијатива ќе помогне да се задржи на тој начин.Се надевам дека други оператори ќе ни се приклучат во нашиот став." северна потрага на казино настан соби.