она што на времето не вртење камен казино се отвори утре

Вегас Златна Витези фанови и bettors се печатење на билети лизга на фјучерси и пропозиции во изненадувачки стапки, и flurry, или треба да се каже Fleury, на активност е да се прашува sportsbooks да readjust своите редови.На Westgate SuperBook отвори Вегас' сезона-долго точка over/under на 95.5 поени.Откако поголемиот дел од bettors зеде над, казино се пресели на шансите за високо како 101.5 поени.Во текот на Златна Витези' в.д. 2017-18 кампања, NHL проширување тим заврши на регуларната сезона со 109 поени.Некои под облози се од повече на SuperBook е линија за да 100.5 поени.Тие се врати со одмазда," SuperBook oddsmaker Џеф Шерман кажано ESPN Вегас верен она што на времето не вртење камен казино се отвори утре. "На почетокот се справи достигнат она што ние сме мислеле дека ќе се види.Тоа е само е локалното население и јавноста добивање зад Витези како тие го направија минатата година." Вегас надмина сите очекувања во својата прва година.Тимот беше првиот да освои осум од неговата првите девет игри во својот в.д она што на времето не tulalip казино се отвори. сезона.Витези постави регуларната сезона го победи рекорд за проширување тим со 51 победи, и стана само третата екипа во NHL историја за да стигнат до Стенли Куп Финалето во својата прва година.Златна Витези речиси цена Лас Вегас sportsbooks околу $5 милиони евра минатата година.Во пресрет на нивниот деби кампања, oddsmakers имаше експанзија на тимот колку што 500/1 да победи на Стенли Купот.Многу bettors искористи шансите.Казино sportsbook менаџерите, како и многу bettors, ќе признаат дека тие се сметаат за билет лизга како што е малку повеќе од сувенири.Но, како сезона се зголемил, на облози поставени на ризикот на станување на многу повеќе вредни од едноставна memento.Во 500/1, еден bettor е $60 облог ќе се запленети $30,000 она што на времето не твин реката казино блиску. На Westgate рече дека печатени 13 билети на 500/1 шансите, најголема, сепак, да се биде споменатите влог.Дури и по sportsbooks скратена линија за да 300/1, коцкар направи $400 за облог, кој ќе го врати $120,000. За 2018-19, Лас Вегас спортски bettors ќе најдете многу различни коефициенти на домашниот тим.На SuperBook отвори Златна Витези на 12/1 да ја воочи големината и Стенли Купот на следниот јуни, или да се подразбираат шансите на 7.7 проценти.На Тампа Беј Молња се фаворити во 7/1, проследено со Торонто Јавор Лисја (8/1), Нешвил Предатори, Winnipeg Авиони, Boston Bruins, и бранителот на титулата Вашингтон Престолнини на 10/1 како можам да добиеш бесплатен монети за doubledown казино. Професионален хокеј одамна trailed на други големи три спортски кога станува збор за генерирање се справи.Златна Витези станува Лас Вегас " првиот голем професионален спортски франшиза помогна да расте приходи, и експанзија во НАС се очекува да се само расте интерес во играта, и за следните приходи за лига.На Нилсен Спортски студијата објавена оваа недела се најде дека NHL е годишни приходи може да напливот од $216 милиони евра годишно поради полноправна спортски коцкање во државите надвор Невада.Денешната објава потврдува дека правното, регулирани спортски обложувања ќе создаде значителен нови приходи можности за спортски лиги," Американски Игри Асоцијација Виш ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ Сара Slane прогласи.Нилсен заклучува голем дел на нови приходи ќе дојде преку "зголемена потрошувачка на лигата на производи.".