она што на времето не твин реката казино блиску

Во Калифорнија, Pauma Бенд На Luiseno Мисија Индијанци На Pauma И Yuima Резервација е наместено да добиваат повеќе од $36 милиони денари во готово по западна држава е потпишан од гувернерот законодавство во законот со намера да се стави крај на долгогодишниот лиценцирање спор.Според извештајот од Асошиетед Прес вести услуга, племето освои тужба во предниот дел на сад Суд За Жалби За Деветтото Коло минатата година, по тврдејќи дека биле непотребно принудена на потпишување на нова Класа II игри компактен во 2004 година она што на времето не твин реката казино блиску. Тужителот навеле дека се справи со тогашниот Гувернер Арнолд Шварценегер бара од неа да платат поголем процент на нејзините приходи на државата во замена за додавање на повеќе слот машини на своите Казино Pauma.Во својата октомври одлука, Сан Франциско судот најде дека за новиот договор за северниот дел на Округот Сан Диего казино не била потребна и дека државата имаше погрешно потребата за таквата ревидиран договор, кој имаше племе плати $7.75 милиони евра годишно во споредба со неговите претходни $315,000 како можам да добиеш бесплатен монети за doubledown казино. "Од ова лажно претставување индуцирана на Pauma [Бенд На Luiseno Мисија Индијанци На Pauma И Yuima Резервација] за да се влезе во многу поскапо 2004 година, измена и дополнување, од племето има право да rescission на измена и restitution за $36.2 милиони евра во overpayments направени на државата," читање на суд од Судијата Ричард Tallman.За да го решат проблемот, сегашниот гувернер на Калифорнија Џери Браун потпишан Сенатот Бил 1187 во законот крајот на минатата недела авторизирање на државата за да се вратите на $36.2 милиони евра во overpayments, кои биле направени од страна на Pauma Бенд На Luiseno Мисија Индијанци На Pauma И Yuima Резервацијата од 2004 година. како можам да добијам слободен чипови на покер лице.