колку години да одат во холивуд казино

Melco е заинтересиран за стекнување на 20%-за удел во Австралија е Круна Места, но се справи доаѓа под надзор од страна на земјата игри органи.Во секое време на стекнување или спојување е дискутирано во казино индустријата, регулаторите имаат страна во равенката за да се обезбеди нема да има било какви прашања, но Melco-Круна, договорот е подигнување на знамињата затоа што Австралиските власти веруваат Melco претседател и извршен ДИРЕКТОР на Лоренс Хо би можеле да имаат врски со најголемите Кинески мафии, подобро познат како Triads.Лоренс Хо, наводно, има врски со операции основана од страна на неговиот татко, Стенли Хо, кои трчаа коцкање монопол во Макао до 2002 година преку неговата SJM Стопанства компанија.Стенли често се гледа како некој со линкови за организираниот криминал и властите наведоа дека тој е поврзан со 14K и Сонцето Yee На мафии.Оние наводи постојано е одбиен од страна на Хо семејство.Повеќе од една деценија, MGM Одморалишта, кој бил познат како MGM Мираж на време, беше во потрага да се работи на Borgata казино во Атлантик Сити, Њу Џерси.Органи со Њу Џерси Поделба на Игри за Спроведување на законот (NJDGE) објави извештај во 2010 година, што се одржа од четири години да се компајлира и кој тврди дека имало загриженоста во врска со одржливоста на компанијата поради кои се занимаваат со Pansy Хо на Хо семејство за MGM Макао.На NJDGE тврди дека Стенли бил соработник на triads и дека тој воведе VIP коцкање соби во својот Macau места кои "предвидено организиран криминал на влез во Макао игри на пазарот кои што претходно му недостасувал." Без разлика дали или не Австралиските органи ќе преземат четири години да ја водат истрагата останува да се види, но постои општо верување дека Melco-Круна справи нема да бидат одобрени брзо.Лоренс Хо очекува да преовладуваат, иако, и вели, "Двете се Круната и јас секогаш истакна дека мојот бизнис зделки се независни од мојот татко интереси.Веќе е во партнерство со Круната за 12 години и имаат положено probity екрани од регулатори без проблем." Круната и Melco веќе соработува на занимава во минатото.Повеќе од десет години, две формирана Melco Круна, компанија со која соработувал на одморалишта во Макао, како и Студио Град и Град од Соништата во Филипини.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre колку години да одат во холивуд казино.