не голд коуст казино се шатл

Додава на велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија за лиценцирање Битие Глобалната Ограничен Малта-управувана онлајн казино CasinoCruise му била доделена класа 1 на 4 лиценцирање од страна на Малта Игри Орган (MGA).Казино Круз исто така е лиценциран и регулирани од страна на В не голд коуст казино се шатл. Коцкање Комисија (UKGC)."MGA и UKGC лиценцирање беа главните приоритети за нас", компанија изјава гласи дали фламинго имаат казино.
"Имајќи ги постигне овие одредници претстава која сама по себе кредибилитет на нашиот бренд и дава нашите играчи целосен мир на умот.Од раководството перспектива сме и задоволни со нашата Малта Игри Орган (MGA) & У К Коцкање Комисија за лиценцирање и регулатива." Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Infopowa вест е главен на Casinomeister вестите од 2000 до 2019 никој не е небото max слотови freighter. Брајан Cullingworth беше главен автор, соработник, и беше еден од повеќето видни лица имам некогаш познат вклучени во онлајн казино индустријата.Првпат се сретнаа во јануари 2001 година во МРАЗ во Лондон каде што се забележани него ќе говорница да кабина интервјуирање онлајн казино, софтвер и лиценцирање надлежност претставници.Брајан беше, исто така, силно се вклучени со нашите форум како "Jetset", тој беше ангажиран како неформално консултант да eCOGRA, на ОПА, и беше играч застапник кој учествувал безброј оштетениот играчи со своите конекции за да индустрија луѓе.Тој, исто така, објави "Казино Предупредува" преку Infopowa вести за прилично голем број на години.Овие може да се најде во нашите вести архиви.Неговото заминување во февруари 2019 беше мрачен ден за нас.Тој засекогаш ќе биде пропуштен. никој не е небото max слотови за егзотични.