колку е голема е желка крик казино

"Како резултат на влијанието на COVID-19, ефективна септември 30, 2020 Mohegan Сонцето ќе заврши нашата furlough програма која е во место, од Март 2020 година. По нејзината делумна reopening на 1 јуни, Mohegan Сонцето сега има најави дека ќе се постават надвор неопределено број на вработени", како резултат на влијанието на COVID-19." Гигант Конектикат казино се согласи привремено да се затвори на 17 Март 2020 година, како coronavirus пандемија ширеше низ државата, и во тоа време furloughed речиси целата негова работна сила.Од казино е делумно reopening во јуни, околу 75 проценти од 3,828 furloughed вработени беа повикани назад, според Mohegan Сонцето Претседател и Генерален Менаџер, Џеф Хамилтон.Локален весник, Денот, извештаи дека Хамилтон посочи преку текст порака дека вработените се уште се вика назад, додека други се ставаат во "отворените позиции." Во изјава, претседателот и генетски модифицирани рече.. колку е голема е желка крик казино. Мојата надеж е дека ќе се дојде до точка каде што Mohegan Сонцето изгледа повеќе како што тоа го правеше во јануари оваа година .. колку е голема е гром долина казино.

"Некои аспекти на бизнисот се само промена врз основа на овој пандемија колку е голема е winstar казино во милји. "Ова ќе ја намали нашата работна сила за членовите на тимот кои не биле повикани назад на работа пред крајот на септември.Ние работиме со засегнати членови на тимот да најдете нови места и се нуди за преквалификација во областа на побарувачка, како што се маса игри." "Оваа тешка одлука дојде по внимателно разгледување и беше управувано од страна на невиден околности создадени од пандемија, вклучувајќи го намали капацитетот и неможноста да ги отвори сите на имотот удобности," Хамилтон наводно, рече.Силна враќање: По reopening, извор објави дека во првите две недели по продолжување на операциите на 1 јуни, на 300,000-плус квадратни метри игри и забава место не повеќе бизнис во својата слот машини и маса игри отколку во истиот 14-дневен период на годината пред тоа.Се натпреваруваат Mashantucket Pequot Племенски Нација-во сопственост и управувани Foxwoods Одморалиште Казино во Mashantucket делат сличен успех по reopening.Во јули, Хамилтон изјави дека со исклучок на своите nongaming приходи, што од пари-прилив перспектива, јуни 2020 година беше најдобар јуни во Mohegan Сонцето е историја.Во својата слот машина извештај објавен во јули, казино пријавени се чуваат, или "победи," $45.5 милиони евра во слотови приходи во јуни, а 3% опаѓање во текот на јуни 2019 колку е голема е winstar казино. "Тие имаат ми кажа дека тие имаат околу 1.000 работници кои веќе беа собирање на невработеност на furlough статус кој ќе биде губење на нивната здравствена заштита на крајот на септември." Доброволно затворачи: Во кооперативниот договор со државата Конектикат, на Mashantucket Pequot и Mohegan племенски нации се согласија на 16 Март за да го затворите нивните казино установи за прв пат, бидејќи тие се отвораат во 1990-тите се должи на COVID-19 закана.И додека Конектикат извршен цел е договорено-по страна на Гувернерот Ned Ламонт и Govs.Андреј Cuomo на Њујорк и Phil Марфи на Њу Џерси затворени простори кои привлекуваат народот на повеќе од 50, тоа изземени племенски казина.Племето е Mohegan Игри и Забава претпријатие е одговорно за надзор на операциите на бројни Северна Америка казина, вклучувајќи го и Mohegan Сонцето Pocono казино во Wilkes-Barre, која е во сопственост и управувани од страна на Падови Трки, Л.

Кети Osten, кој претставува Област 19, која вклучува околните заедници на Колумбија, Френклин, Hebron, Либан, Ledyard, Лисабон, Marlborough, Montville, Norwich & Sprague, наводно, рече таа беше кажано за некои од 1.000 вработени би можеле да бидат засегнати.Тој број, меѓутоа, не е потврдено од страна на Mohegan Сонцето претставници на новинска агенција. Тоа е и покрај тоа деактивирана речиси половина од нејзините машини да се промовира социјално дистанцирање.Области кои остануваат затворени и каде поголемиот дел од вработените не беа повикани назад на работа го вклучува Mohegan Сонце Арена, каде главните настани привлече голем народот на имотот, Земјата Експо Центар, на покер соба и бафет, меѓу другите.Хамилтон потврда: Денот извештаи дека во приватно видео на YouTube се подготвува за вработените, Хамилтон признава дека во време на казино затвори, тој рече дека ниту еден од вработените ќе го изгубат своите работни места.Тој, наводно, се вели дека тој "мислев влијанието на бизнисот ќе бидат минимални," дека кога тие се затворени, тој смета дека тие ќе се отвори "во недела или две." Но, вели тој, казино остана shuttered преку пролет и заврши се затворени за вкупно 76 дена.Хамилтон наводно, продолжува да се каже во видеото... Osten, рече.. вози geant казино pres d'arenes. но има толку многу неизвесност." Се проценува влијае: втор извор, извештаи кои компанијата рече дека тие се работи со засегнати членови на тимот да најдете нови места, а исто така се нудат за преквалификација во областа на побарувачката како маса игри.Државата Сен.