е нелегално коцкање во хаваи

Кина е лотарија на продажбата падна во јануари, осма по ред месец на опаѓање броеви.Според Министерството за Финансии, вкупниот лотарија на продажбата падна 16.8% во јануари да ЈЕНИ 32.6 б (US $5b).Помош лотарија продажба беа надолу 7.9% на ЈЕНИ 18.1 б додека спорт лотарија на продажбата падна 25.7% да ЈЕНИ 14.5 б.Кина криза го влече надолу извршувањето на целата Азија-Пацифик лотарија сектор, според Светската Лотарија Асоцијација (WLA).На WLA е бројки за покривање на првите девет месеци од 2015 година покажуваат Азиско-Пацифичкиот регион склучување на договори за 0,3%, додека други geographic категории беа сите во позитивна територија во текот на истиот век, предводена од латинска Америка (+19.2%), Северна Америка (+7.6%), Африка (+3.6%) и Европа (+0.6%).Некои од Кина пад може да се обвини начинот на нејзиното slumping економија и сиромашните споредби со 2014 година е фигури, како спорт лотарија корист од возбуда во текот на ФИФА Светското Првенство.Но падот, исто така, ретровизори во Пекинг наметнати од 1 Март, до 2015 прекин на интернет лотарија на продажбата следниве докази на неконтролираното корупција меѓу неовластено онлајн лотарија оператори.Меѓународниот онлајн коцкање оператори биле само премногу желни за да се пополни празнината оставена од страна на Кина онлајн суспензија, а бројот на меѓународни options само подобри од еден.Велика БРИТАНИЈА-базирани базен обложување оператор Colossus Облози неодамна најави лансирањето на својата Colossus Фудбал Лотарија во Азија во врска со онлајн спортски обложувања технологија на услуги ONEworks.Партнерство, кој беше објавен на почетокот на годинава, ќе им овозможи на Азија punters можност да се натпреваруваат за различни спортови базен джакпот, вклучувајќи неделна $10m Colossus е нелегално коцкање во хаваи.

Colossus Облози има поставено цел на крајот нуди $40m+ базен и да стане, во своите зборови, "EuroMillions за спортско обложување." Colussus Облози извршен ДИРЕКТОР Бернард Marantelli нарекува ONEworks врзуваат "важен чекор" за неговата компанија со оглед ONEworks' долга листа на Азија се соочуваат со licensees е нелегално коцкање во ајдахо. Marantelli предвиде дека прилог на Colossus Облози на дрвата ќе им помогне на "цемент ONEworks' позиција како едношалтерски." Гласини се задржи циркулираат дека Пекинг има намера да се опуштите својата онлајн суспензија и официјално го овласти сплав на нови онлајн спорт лотарија оператори во време за ова лето е УЕФА Еуро 2016 година турнир.Но, додека Пекинг акти, меѓународните оператори ќе продолжи да се позиционираат како да одат-да опции за Кинески punters, и Colossus Облози вели дека тоа се очекува да понуди $70m во гарантира базени за Евро 2016 година е нелегално коцкање во хонг конг.

Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино del sol ава амфитеатар.