венецијанскиот покер турнири јануари 2021

Apple икона, Стив џобс почина на возраст од 56 по долга битка со карцином.Работни места, кои се ко-основач на Apple Компјутери во 1976 година, се спуштил од својот ден-за-ден улога како извршен ДИРЕКТОР на Apple во август по неговото здравје, наводно, се пак за полошо.Во средата попладне, на Apple веб-сајт испратени на следнава порака: Apple има изгубено визионерски и креативен гениј, а светот изгуби неверојатно човечко суштество.Оние од нас кои беа среќни доволно да се знае и да работат со Стив изгубивме еден драг пријател и инспиративен ментор.Стив остава зад себе компанијата која само тој можеше да се изгради и неговиот дух засекогаш ќе биде темелот на Apple.Со 1984 воведување на Macintosh, Apple беше широко се кредитираат со популаризација на графички кориснички интерфејс (технички, Xerox ги победи на него), која го отвори компјутер светот на луѓето збунет од arcane текст-базирани интерфејси на IBM компатибилен машини.Но, и покрај своите иновации, на Mac остана лажат производ, и работни Места беше ефикасно отфрлени од друштвото во средината на 1980-тите.Работни места продолжи да лансира нова линија на компјутери под Следните бренд, но повторно, и покрај тоа што на технолошки пред крива, производот не успеа да го фати на со јавноста.Безстрашен, работни Места се наоѓаат успех во филмот светот, купување на дигитални графики поделба на Џорџ Лукас' LucasFilm Ltd., што доведе до основање на Pixar Animation Studios.Компанијата веднаш направи белег со пресече хит Toy Story, проследено со низа на енормно успешна филмови се познати по нивните сечење на работ графика.Работни места rejoined Apple во средината на 90-тите, во момент кога компанијата беше флерт со стечај.По убедување Apple да го купите неговиот Следен технологија за $400m, работни Места " првиот нов производ линија беше многу успешна мулти-обоени plexiglass iMac, и работни Места користи на моментумот за проширување на Apple се постигне во други технологии.Додека музичката индустрија беше очајно се обидува да reinvent себе во MP3 светот, работни Места презеде иницијативата, со својата комбинација на iPod преносни музички уреди и на iTunes продавницата.На iPhone и iPad наскоро проследено, поставување на темпото за паметен телефон и таблет развој што конкурентите се уште се обидува да се совпаѓаат.Технологија настрана, работни Места, исто така, беше силен бренд менаџер венецијанскиот покер турнири јануари 2021.

Apple маркетинг беше речиси како влијателен како својот елегантен, рационализација на дизајн на производот.Додека други компании overstuffed нивната ми-премногу производи со дополнителни опции и контроли, работни Места инсистираше на тоа дека технологијата никогаш не се во потрошувачки начин demystifying нелегално мобилни коцкање апликации. Apple продавница изгледаше кул и тоа работел надвор од кутијата со најниска можна учење крива.Резултатите зборуваше за себе.Во 15 години, работни Места крена Apple од близина на стечај за да стане втората највредна компанија во светот.Еден Будистички, работни Места откако изјави Универзитетот Стенфорд дипломирањето класа дека "никој Не сака да умре.А сепак смртта е дестинација сите ние споделување.Никој никогаш не избегале тоа." Работни места може да не биле во можност да се избега смрт, но неговото име ќе се издржи, како еден од историјата е основно бизнис титаните и вистински креативни визионерски.И на лична забелешка, како DOS-мрази technophobe кој го купил својот прв Mac Плус (на "Плус' застана за неверојатни 1 megabyte RAM меморија) во 1988 година, јас не знам што би правеле без него.Стив.. demonology warlock најдобри во слот предмети. iThank вас.Со работни Места "додавање, сите очи ќе се обратат на Тим Кук, кој го презеде извршен ДИРЕКТОР улога следните работни Места" поаѓање.Тој е веќе имаше еден груб вовед, со вторникот е iPhone 4S соопштение разочарувачки и fanboys и пазарот аналитичари кои беа предвидување на iPhone 5 ослободување.Лично, се Готви е во не-win ситуација.Нема замена на Стив џобс.Вистинското прашање на ум на сите е дали работни Места " немилосрдните диск да се произведе "нездраво велики" производи на Apple ќе преживее неговото заминување.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre demonter рулет кочии де бирото.