казино со слотови во сан диего

"Многу мал нешто што е направен голем страна на право вид на рекламирање" – Марк Твен идам да дојде во право излезе и да каже дека тоа е од клучно значење за сосема добро.Како навистина, навистина од суштинско значење.Ова би можело да звучи тривијално, па дури и глупаво очигледно за некои, но тоа мора да се каже.Толку многу пати имам слушнато 'тоа е само брендирање" или "брендирање нема вредност" или слични глупости додека преговорите.Луѓето веројатно го велам затоа што од време на време, особено да не толку технолошки такт, тоа може да биде тешко да се измери.Постои причина луѓето да плаќаат толку многу да имаат реклами на ТВ, или се чувствував на покер масата.Брендирање помага да се продаде.Точка на брендирањето е за да комуницирате впечаток на клиентите.Овој впечаток е обично врз основа на прекин, но не и исклучиво.Постои брендирање и таму е ре-брендирање.И двете се мисија од клучно значење за успешен бизнис.Некои брендови се продаваат самите себе, некои брендови треба малку да се поттикнат.Брендот За нов бизнис, тоа е од суштинско значење за да се разбере како да се бренд тоа.Постојат плетеницата на добри совети на интернет со неколку лесни пребарувања.Јас препорачувам тоа пред скокање во полна пареа напред.Во светот на онлајн игри, илјадници брендови се појави во текот на последната деценија.Сериозно, секој глупав работа кои можат да бидат врзани во игри е суден.Многу од овие загинаа, а неколку успеа.Ре-Бренд Во светот на онлајн покер, има некои сериозни повторно брендови.Зошто се луѓето ребрендирање?Едноставен: затоа што купувачите се промени.Сигурни можеби некои го прават тоа за суета, но ајде да се надеваме не.Имаше неколку спектакуларни ре-брендови кои се случиле во игри на среќа.Покер Брендови кои се Држи во вашата Глава ќе зборувам за три брендови казино со слотови во сан диего.
2 што треба нема вовед, и 1 кој е мојот омилен нагоре и ќе дојде.Сите овие брендови притисни силно за unaided бренд се потсетиме.Убава логото и фонт.Овој бренд има искршени сите конкуренти.Овој бренд знае како да поднесете себе во мозокот и да останат таму.Велам, добро направено.Ќе се каже "Покер" јас ќе кажам "PokerStars." Тие се брендирани на 'Ние Сме Покер' кампања полу-неодамна.Целокупната ми се допаѓа оваа кампања.Јас се согласувам со тие се голем дел на покер.Во надолна линија за мене е дека тоа е еден допир glib.Во мојот поглед, смирено, тоа се играчите кои се во фактот покер.Не мора да е меѓународна компанија која е донесена стотици милиони надвор од покер играч економија во форма на гребло (и такси).Полесно ИМ е трендсетер, играта промени и удел на пазарот лидер.Тие имаат propped до идејата на покер и се наметнува на масите како gangbusters, но како и сè, тоа не треба да биде прифатен од слепо.Јас не треба да биде безстопанствено за наведува овој или.Мојот омилен дел од PokerStars брендирање е "Шок нив се со вашите аса' слоган.Не домашна игра оди од каде ова не е никогаш барем неколку пати.Тоа е забавно да шок некој и го прогласил.Сега тука е колекција од брендови кои доаѓаат од никаде.Овие се брзо станува сеприсутен во покер.Тоа се чувствува како секој е промовирање на овие брендови (јас сум фан страна на патот, но беше подозрителен на првата).Алекс Dreyfus има кофа на брендови, јас не може да остане во чекор со сите нив, но mainstays се случува да биде дека - mainstays.Алекс е вистински претприемач во секоја смисла на зборот и веројатно ќе треба да биде претседател на една мала држава.Тој не толку добар доведе до кампања за GPI и Глобалната Покер Мајстори.Тој знаеше од старт дека тој беше на нешто со потенцијал и се чуваат транспорт надвор изданија и добивање на секоја големина на компанијата се вклучени во промовирање на него.Одам само погледнете во неговата медиумски партнери листа на неговиот веб-сајт.На прво се мисли тоа беше многу воздух - воздух кои сега се претвори во светли и убави пламен.Претпоставувам дека бев бидеме малку цинични за индустријата.Оваа GPM се случува да се игра промена на покер медиуми, кои, искрено, би можела да се користи тоа.Замислете ако тој носи некои големи ТВ во сликата?Можете да сите му се заблагодарам подоцна.Естетски јас како вистински изгледа на брендот, со хаштагот кои двојки како совршена големина за нето свет облик кој што е на планетата земја.Слава на GPI и јас сум јадење врана.Ова е спектакуларен пример на она што е брзо да стане еден процес кој што јас сум повикување на страшната 'ре-бренд.' Rebrands биле испробани и тестирани многу време со многу компанија.Тие не секогаш работа.Јас лично не се чувствувам како Партија rebrand хит на трговската марка.Главните бренд дека оваа Партија ситуација ме потсетува на "Јазот." Тоа траеше неверојатни 6 дена за Јазот да се откажете rebrand.Партијата се уште има стари бренд во игра.Во времето на Партија Покер rebrand, јас бев малку збунета, навистина ми се допадна стариот бренд.Да, ми се допаѓа тоа во сите негови зафатен жолта слава.Претпоставувам дека тие не се согласуваат во СЕДИШТЕТО на Партијата, бидејќи, во спротивно, тие не би го смениле тоа.Па зошто не дека малку чип и слоганот се направи патот за нова шема на бои и diamondesque графички?Би сакала да знам.Тие исто така се промени зборовите неколку пати.Тие, трчаа со 'Чувствуваат' (се чувствуваат она што?) и 'Свет Најголемите Покер Соба' (претпоставувам дека тие тоа се промени причина тоа не е вистина).Тие може да имаат дури и тоа се промени, повторно, бидејќи.Во времето на големата логото промена бев vexed.Како и секој друг во индустријата, морав да ја промените креативните на мојот материјали.Овој трошок сите пари и време.Ако следете ги удел на пазарот и надолна траекторија тие биле на, јас мислам дека тоа е безбедно да се каже овие rebrands не сум работел како планирано.Лично сум навистина се разочарани затоа што тие секогаш беа моите омилени и имам (можеби имаше по овој напис) многу пријатели кои работат таму.Од друга страна на проблемот, дека масивна спојување може да се buckled било која компанија.Неповрзани Про Совет: за Изнајмување управување со промените консултанти следниот пат кога ќе сакате да го направите голем спојување.Некои завршни совети ако ви се случува да се избере бренд или обид да се rebrand: Роби е на Linkdin и твитер.Тој успешно се кандидира на E-commerce сајтови во повеќе од 30 јазици и има изобилство на крстот-судски свест.Тој има поминато повеќе од 10 години живее во странство и возење на меѓународни и домашни онлајн маркетинг и технолошки проекти за наградуван компании.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино со слот во близина на мене.