покер се соочуваат со социјална Texas Holdem андроид

Вклучени во последните Британски Коцкање Преваленца на Истражувањето беа некои охрабрување на личности за коњ тркачки ентузијасти.Играње на коњчиња клокнат во, како велика БРИТАНИЈА е трета најпопуларна форма на коцкање, заостанува само лотарии и нула картички.Сите кажано, 16% од анкета 7,756 responders (21% од мажите, 12% од жените) се хоспитализирани за ставање на боб или две надолу на нивните омилени дават.Тоа е само 1% надолу од 2007 година е извештај, а дербито повисоко рангирани од оние кои банката на федерални резерви се пари на слот машини (13%), играле бинго или залог на спорт (како на 9%).Таму не се обично загриженоста во врска со иднината на Хонг Конг Jockey Клуб.Во текот на неодамнешната финансиска криза, некои од нејзините членови префрли во комбинација US $256m во нивната за кладење, бидејќи тие се видени на 126-годишниот Клуб како побезбедна установа од банките.Хонг Конг произлегува 7% од вкупните даночни приходи од Клубот и добротворни организации добиено над $195m од Клубот минатата година.Но како извршен ДИРЕКТОР Winfried Engelbrecht-Bresges неодамна објасни на Блумберг е Фредерик Balfour на Клубот "конкурентност е во опасност" од обложувања онлајн сајтови покер се соочуваат со социјална texas holdem андроид. Engelbrecht проценува дека на интернет оператори надвор од Хонг Конг нуди влогови на Клубот е трки заработите насекаде од една третина до 100% на Клубот да се земе покер се соочуваат со социјална texas holdem. (Начин да се добие посебни, Winfried.) Дури и повеќе се грижиш да Engelbrecht е дека, бидејќи овие оператори не ја ослободат назад даноци во Хонг Конг или да му платат за да фаза на трки, тие можат да понудат punters подобро се враќа.Парадоксално, Клубот нуди облози на интернет за Европски фудбалски натпревари, од кој произлегува од 30% од своите приходи казино гран мадрид боно обложување. Engelbrecht е, исто така, притискање на Хонг Конг владата за да се овозможи тоа да се понуди wagers на други спортови, вклучувајќи ја и Националната Кошаркарска Асоцијација.Ќе биде интересно да дознаете колку Клуб плаќа Европски фудбалски лиги за привилегијата на нудење wagers на нивниот производ.Во меѓувреме, НБА комесарот Дејвид Стерн е на чекање за да се земе Engelbrecht s call – и неговата проверка.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино гран мадрид вклучена вечера.