коцкање во лонг ајленд Ny

CashBet да употребиш парите за да се изгради платформа за употреба од страна на социјални и мобилни игра програмери Оукланд, Калифорнија-базирани CashBet на виделина $1.7 милиони евра во ангел на финансирање за своите планови да се изгради Alderney-лиценцирани онлајн игри на платформа која им овозможува на програмерите да се донесе вистински пари, коцкање во нивниот социјален и мобилни игри.Во сличен начин на Сан Франциско-базирани Betable, идејата е да се ослободи игра програмери да се продолжи со она што тие го прават најдобро, напуштање на комплексни бизнис на сортирање играч регистрација, регулаторната усогласеност, AES енкрипција за безбедност, анти-измама операции, возраста и идентитетот за верификација, и банкарскиот да наменски изградена платформа коцкање во лонг ајленд ny.

FWH Стопанства и приватни инвеститори се главните funders во тековното коло, извештаи VentureBeat, истакнувајќи дека Cashbet веќе постигна лиценцирање од страна на Alderney Коцкање Контрола Комисијата да ги развива своите онлајн игри на платформа за распоредување во Европа коцкање во њу орлеанс област. Cashbet неодамна потпиша партнерство содржина договор со Калифорнија игра инвеститорот Gamzio Игри (види го претходниот InfoPowa извештај) и е во постоење за нешто повеќе од една година.Тоа го покрена $200,000 во својот прв круг на финансирање и во моментов брои седум луѓе.Извршен ДИРЕКТОР Мајк Reaves има претходно искуство со CyberArts и MondoBox, VentureBeat извештаи, додавајќи дека компанијата во моментов е во приватна бета тестирање, со својата software development kit достапни за HTML5 и iOS програмери коцкање во montego bay јамајка. Reaves рече дека неговата цел е да се изгради доверлив бренд за мобилни игра програмери, и да го премости јазот помеѓу социјалната/мобилни игра онлајн коцкање.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] коцкање во њу џерси онлајн.