како да се пресмета шансите на покер раце

На Tropicana Лас Вегас се надева да се погоди на туризмот бул ' s-eye во јули кога таа игра домаќин на една од најголемите светски конкурентна стрела натпревари.Циркус атмосфера со костимирани фанови и конкуренти кои ќе кочење на сцената на своите прошетка на музика се очекува во U како да се пресмета шансите на покер раце.

Мајстори Турнир Пикадо, дел од меѓународно телевизија 2017 Светската Серија на Пикадо конкуренција, од 13 до 15 јули во Tropicana е Trinidad Павилјон.Осум од врвните светски стрела конкурентите, вклучувајќи и шест од тековната најдобрите осум светот-кругот на играчите, беа поканети да учествуваат во Мајстори настан јули 14 и 15 како да се пресмета шансите во покер texas holdem. На настанот ќе се одржи помеѓу 1.200 лица и 1,400 фанови и билети ќе чини $40 до $60 за седницата или $150 за три-ден помине.Натпреварите ќе се кандидира од 1-5 часот, секој ден.Големите екрани ќе им овозможи на навивачите да видите акција блиску до.Три-време светски шампион Јован "Darth Јавор" Дел беше на Tropicana во средата за да се промовира турнир и да даде стрела буквар.Дел, кој го исфрли неколку пикадо во bull ' s-eye и treble 20 слот за време на неговото прикажување, изјави дека конкурентна турнир стрела атмосфера е совршено се вклопуваат за Лас Вегас, кој е секогаш во потрага по нови лажат публиката со интернационален шмек.Пикадо се втора-најстариот-гледавме конкурентна спортски настани видени на Европската телевизија, Дел рече, и темпераментен фанови излезе за да се види нивните омилени играчи.Дел опишани стрела натпревари како "пиво-сала атмосфера" со фановите навива акција.Во партнерство со Велика Британија-врз основа на Професионална Пикадо Корп, на Tropicana почна продажба Мајстори пакети, вклучувајќи и превоз, сместување и настан билети минатото лето, кога беше соопштено дека Лас Вегас ќе биде домаќин на настанот.Јули натпреварот ќе биде прв пат на Светската Серија на Пикадо конкуренција ќе се случи во сад.Професионална Пикадо Корп е изведена светските настани во Дубаи, Австралија, Нов Зеланд и Кина.На Северна Америка стрела конкуренција, PDC Пустината Класичен, што се случи на Tropicana во 2010 година heure де fermeture казино убаво.
Во јули настан, квалификациските натпревари за Северна Америка играчи ќе се случи јули 11 и 12, whittling областа осум играчи.Оние осум ќе бидат заменети до против најдобрите светски 13 јули со конечни рунди 14 јули heure де fermeture казино монтро. Меѓу светот конкуренти ќе бидат Мајкл "Семоќниот Мајк" van Gerwen на Холандија, актуелниот светски шампион; Гери "Летечки Scotsman" Андерсон на Англија, а двократен светски шампион; и Петар "Snakebite" Рајт на Англија, фан омилен со шарени Mohawk фризура што одговара на неговата облека.Дел доби својот "Darth Јавор" прекар затоа што тој е Канадски "Star Wars" aficionado.Неговата прошетка на музиката е Darth Vader е "Imperial March" тема..