Heure де Fermeture казино убаво

Rolf Slotboom и Стивен Ван Zadelhoff се приклучат на холандски Покер Салата на Славните во текот на Господар Класици на Покер во Амстердам heure де fermeture казино убаво. 888Poker да биде домаќин на шведската Онлајн Покер Првенство за уште две години.Многу се случува во светот. Zimbabweans се размислува за животот после Роберт Mugabe, светските лидери се размислуваат што да прават со Ракета Човек и неговите nukes во текот во Северна Кореја, и јас сум седел тука размислува за ставање на Gingerbread Човекот во Бајката Салата на Славните?Идејата на Бајката Салата на Славните појавија по читањето на книга по книга на мојот 13-месец-годишна ќерка.Или "bookie" како што таа сака да им се јавам.Таа сака Gingerbread Човекот, не толку многу како "Бебе" или "Pandie," но, ах тоа ебам, тој се случува во.Се разбира, на Бајката Салата на Славните не постои надвор од мојата ќерка спиење рутина, за разлика од холандската Покер Салата на Славните, кои додаваат два нови incumbents во текот на 2017 Господар Класици на Покер оваа недела.Формирана во 2015 година, холандската Покер Салата на Славните почна животот со три пионерски членови: Марсел Luske, Ное Boeken, и Jorryt ван Hoof.Имало 21 кандидати, така што оваа работа има нозе.Една година подоцна, и Lex Veldhuis, Роб Hollink, и Петар Voolstra се приклучи на мала група на весели Dutchmen, по јавно гласање и chinwag помеѓу Luske, Boeken и ван Hoof.Броевите се зголеми на осум оваа недела по PokerNews Главен и одговорен Уредник, Френк Op de Woerd, поздрави Стивен ван Zadelhoff и Ролф Slotboom во заедницата heure де fermeture казино монтро. Slotboom заработил над $600,000 играње во живо на турнири и е добро познат во текот на холандски покер индустрија за неговата работа како автор, и championing холандската онлајн покер причина преку неговата работа и со холандската Покер Федерација.Ван Zadelhoff е една од најпознатите во согласност телевизија и на интернет, брусилки во светот.Претходно оваа година, холандската ѕвезда го достигна врвот на својата кариера по освојувањето на PokerStars Светското Првенство во Онлајн Покер (WCOOP) Главниот Настан за $1.6 метри, што го прави чевли за мојата Бајка Салата на Славните heure де fermeture казино biarritz. — Френк Op de Woerd (@webjoker) 16 ноември, 2017 888Poker се Протега шведски Покер Првенство Партнерство И бајка продолжува за Ван Zadelhoff.Вид на.. она што е на најдобар рулет стратегија. Играње под прекарот на Kale333, на WCOOP Шампион зеде надолу $215 купи-во Турбо Мега Длабоко настан на 888Poker овој викенд.Ван Zadelhoff порази 97 играчи, кои rebought 33 пати, за да банка на $7,350 првата награда она што е на најдобар слот машина стан.

"Назад во септември, Ван Zadelhoff победи на онлајн покер турнир за $1.6 милиони евра, иако тоа не беше на 888poker," на 888Poker неделно круг-up извика во повеќето смешни одбивањето да се признае еден конкурент дека сум го видел некогаш.Скокање во млазен авион и се движи во Шведска, и 888Poker го прошири нивното партнерство со Покер Настан и шведската Покер Федерација да биде домаќин на годишниот шведски Покер-СМ Онлајн Првенство Серија (PSMO) на 888Poker.Договорот, кој е веќе две години, ќе трае до крајот на 2018 настанот, време во кое, 888Poker имаат можност да се прошири во зависност од состојбата на шведската онлајн коцкање регулатива во тоа време, кој во моментов е во напредува кон задоволување на палците нагоре.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.