Heure де Fermeture казино Dinard

На Ново Мексико Трки Комисија (NMRC) ќе се задржи понудувачи за државата шестата и последна racino лиценца on tenterhooks, по единаесеттиот час правен предизвик е побарано тоа да го одложи својата одлука.Комесари се очекува да го објави победа понудата на четврток, но наместо тоа, тие објавија дека ќе се бараат правен совет по еден од понудувачот — Hidalgo Падови — поднесе прелиминарна забрана за да го запрат процесот heure де fermeture казино dinard. Hidalgo Падови е една од петте компании се борат за лиценца.Тужбата тврди дека на физибилити студија за сите пет понудувачи спроведена од страна на аналитичарите за NMRC беше недостатоци кога тоа, склучен на Hidalgo Падови предлог ќе генерира помалку слотови приходи од конкурентските понудувачи и затоа помалку приходи за државата.За да додадете навреда за повреда, студијата исто така покажа дека предлогот ќе cannibalize приходи од постоечките racinos во рамките на државата она што е на најдобар покер стан. Hidalgo Падови — кој има за цел да изгради тркачката патека во Lordsburg, Hidalgo Каунти, југозападниот дел на Њу Мексико — сака судија да нарачате дека една нова студија биде овластена.Компанијата тврди дека студијата е "маркетинг план" во поддршка на Полна Куќа Летувалишта на Лас Вегас, додавајќи дека "не се појави да ги исполнуваат минималните барања за сеопфатна, стандард и цел физибилити студија." Полна Куќа сака да изгради тркачката патека во Clovis, Кари Каунти, кој ќе функција футуристички "moving grandstand", која ќе ги следи коњите околу патеката како странично се соочуваат со воз она што е на најдобар седиштето на блек џек табела. NMRC рече дека тоа е препорачливо да се стави одлуката на мраз од страна на Државниот Обвинител на Канцеларијата додека спорот е решен.Овој потег покажува само колку внимателно регулаторот е газејќи и како подложни тоа може да биде да парнична постапка, ако добива конечната одлука во ред.Како Santa Fe Новиот Мексикански укажува, нов racino ќе генерира стотици милиони долари во слот машина добивки за нејзиниот сопственик, која може да доведе губење на понудувачи да тужи ако тие чувствуваат дека тие се тешко направено од страна.Не повеќе од шест песни се дозволува да постојат во државата под условите на игри compacts Ново Мексико има договорено со своите многубројни племенски оператори.Во 2008 година, NMRC издаде шестиот лиценца за некоја група која што се планира да се изгради на тркачката патека во Raton, Colfax Каунти, но се допаѓа толку многу казино проекти на почетокот на рецесијата, тоа малку прашина.Како и губење на понудувачи, на NMRC може да храбри гневот на државната пет постоечките оператори, кои тврдат дека шести racino ќе штетата веќе се борат индустрија.Во ноември 13 писмо до комисијата, тие предупредија индустријата е "далеку од здрава и нема потреба од дополнителни сили создавање на дополнителен надолен притисок." Во меѓувреме, во четвртокот, понудувачот беа, исто така, газејќи внимателно, сака да избегне покажуваат својата фрустрација поради страв од навредливите на комесари.Полна Куќа Места проголта своето разочарување и изјави на Santa Fe Новиот Мексикански дека тоа и поддршка на комисијата за полагање на "разумен пат." Која група која може да се дојде до дојдовни гувернерот првиот и да се пополни нивните каса со пари ќе победи.Тоа е како бизнис работи во Ново Мексико.Бил Richardson изграден модел кој е во место и оттогаш.Јас мислам дека тоа ќе биде тешко за момци кои поседуваат казина да legitimately го направите тоа сами, па тие ќе ги користат лобист или адвокати.Другите само ќе очигледно го направи тоа.Таа ќе биде рамна со парични штом таа ќе влезе во канцеларија, и feds нема да каже збор.Дербито комисија сака да заработите пусти поени и нека нов дојдовен гувернерот направи одлука.Дербито комисија не се направи каква било одлука, тоа е и секогаш била на гувернерот.Полна Куќа има најдобриот предлог.Тие имаат пари, тие имаат имот и тие имаат искуство.На tucumcari тим е составен од половен автомобил дилер и риби адвокат, кој имал односи со Gov Мартинез и мисла, тие имаат начин.Тие дури и не имате било какви казино искуство, само плаќа за односи е многу слично со она што се случи во Raton со Gov Richardson.Сакаме тоа да се случи повторно?Доделување на лиценца за најголемиот казино компанија со многу пари и искуство, воопшто не им даде на тоа да ги група не казино луѓе, всушност, автомобил се справи и адвокат, кои се само и се бореа наоколу.Сакам државата на уметноста песна и Полна Куќа момци се чини дека да се обезбедат.Тие имаат искуство и пари. она што е на најдобар можен рака во покер.