сан диего покер турнир распоред

Над една четвртина од велика БРИТАНИЈА е трка состаноци може да се стави за продажба, како и со Него Слободно ги разгледува своите опции.Компанијата е сопственик на сите временски услови места во Lingfield, Southwell и Wolverhampton во прилог на Doncaster, Folkestone, Виндзор и Worcester.На сите временски услови места се повеќе профитабилни од Арената е каталог се должи на фактот дека тие може да фаза барака-оптоварување повеќе средби од само трева.Ова ќе го предупреди шпекулира главниот suitor Северна Трки тоа не навистина имаат песна со таа опција.Компанијата, која е во сопственост на Reuben Браќа, еден од suitors за Tote, тогаш ќе биде одговорен за околу 40% од велика БРИТАНИЈА програма во однос на тела, ако тие се добие Арена.Истата тела листа беше предмет на нов претседател на Racehorse Сопственици' Друштвото (ROA) прво говор за организацијата AGM.Рејчел Худ вика на радикални промени, вклучувајќи го и воведувањето на "третиот бран" racecards да се има корист off-се разбира, bookmakers.Тоа ќе биде финансиран преку директни преговори помеѓу racecourses и обложување компании.Таа му рекла на членовите, "bookmakers .. сан диего покер турнир распоред. се користат секоја измама може да се замисли да се намали она што тие плаќаат Данок", и дека "времето за неактивноста помина и ние треба да се дејствува сега ако спортскиот финансии се за да се заштити и подобри." Худ, исто така, додаде, "Овој нов систем ќе биде тела-базирани, не racecourse-базирани.Многу racecourses ќе имаат тела кои се Леви-финансиран и други лица кои не беа сан диего valley view казино. Racecourses ќе најдете дека барем некои од нивните тела ќе функционираат подобро за нив надвор од Леви-финансиран структура, без трка планирање или распоред или парите ограничувања." На RGA планови, најверојатно, ќе добие краток shrift од двете Коњаници е Група и Британски Horseracing Орган.Ова се должи на финансирање систем кој ќе го користат обложување и медиумите права во текот на тековната Леви систем.Тоа не е обично веројатно дека Леви систем е успешно да се соочат со предизвикот, па секоја голема надеж дека ова ќе се промени нешто лесно може да се уништи.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre сан диего слот машини за продажба.